Misa503

Jak probudit PC z režimu spánku ?

Dobrý den. Měl bych dotaz, jak správně nastavit " probuzení PC " z režimu spánku.

Když dám při vypnutí režim spánku, tak když třeba po 1h se vrátím k PC a zmačknu na klávesnici po levé straně klapku která je mezi Ctrl a Alt ( levá strana řady vedle mezerníku ), tak mi obrazovka " naskočí " a nebo stačí i pohyb myší.

Ale někdy třeba po 2h při mačkání libovolné klapky na klávesnici nebo pohybu myší obrazovka stále stejná – černá, ale je slyšet, že se začaly točit disky – slabé jakoby hučení PC . Při režimu spánku se netočí nic, tedy nic není slyšet.

Musím pak vypnout PC ze zásuvky, pak znovu klasicky zapnout, pak již vše funguje – tedy PC se zapne i s obrazovkou.

Mám WIN 8.1, 64 bit

Není někde chyba v nastavení ?

Prosím o případnou radu co bych mohl zlepšit či nastavit.

Odpovědi
Funna

a zkusil jsi krátce zmáčknout vypínací tlačítko?…to, kterým normálně zapínáš PC…

jáára

a někdy to prostě nejde… kór na starších chipsetech

sám nikdy neuspávám jen vypínám i NTB. než řešit různé issue, raděj si minutu počkám. desktop nevypínám. běžně mám uptime měsíc i déle.
Win 8.1 professio­nal x86–64