Live Long

Jak probíhají cvičení na VŠE?

Zdravím, chci se zeptat jak probíhají cvičení na VŠE – např. co se dělá na předmětu Matematika pro ekonomy? To se jako chodí k tabuli počítat jako na střední škole nebo je to spíše ukázka řešených příkladů a příprava na průběžné testy?

Prosím jen o relevantní odpovědi, ocením radu těch co již na VŠE studovali nebo tam studují. Děkuji

Odpovědi
Karelcz

Jako všude na VŠ…Záleží hodně na tom kdo vyučuje.

Tohle se tam dělá: http://isis.vse­.cz/katalog/sy­llabus.pl?pred­met=76365;zpet=/ka­talog/index.pl?ob­dobi=101,jak=d­le_jmena;lang=cz

A jak se to dělá? To je právě různé…Někdo prostě učí jako na střední. Tedy součástí vysvětlení je i výpočet lidí u tabule. Volá náhodně nebo někdo volá postupně tak, aby každý udělal část příkladu. To je prostě různé.

No a viděl jsem i případ, který přišel a jel to tak, že si myslel, jak to každý umí a jak je každý matematik..To je pak problém.

Pak máš jednou za čas zápočtové testy. Dokonce někteří dávají domácí úkoly.