Weroniq

jak probíhá výměna zvířat mezi zoologickými zahradami?

kdo rozhoduje o tom, která zvířata z našich ZOO odcestují a které přicestují? musí za ně zaplatit jejich hodnotu? proč třeba gorila Moja jela právě do Španělska nebo teď z Nizozemí přijedou dvě slonice? proč se ZOO vzdávají svých oblíbených zvířat?
Doplňuji:
obchodovat s nima takhle můžou, ale jestli se jim v novém prostředí zalíbí a hlavně lidmi vybraní partneři na páření :))

Nejlepší odpověď
anonym

ZOO jsou dnes v podstatě genofondem pro určité druhy hlavně ve volné přírodě ohrožených zvířat. K výměňám dochází za účelem sestavení chovného páru nebo skupiny a v případě dostatečného úspěšného odchovu jsou zvířata často zpět introdukována zpět do oblasti původního rozšíření,jako např.naši nosorožci do Afriky.Nejde o obchodování,zví­řata se zapůjčují nebo vyměňují často za jiné druhy.K převodu peněz dnes už ani nedochází.Někdy bývají zvířata také předmětem stíátního daru,např.jako dar přicestovali bílí tygři ze Švédska do naší ZOO Liberec…:D

Další odpovědi
Drap

Vždy zoologické zahrady vybírají tak, aby daný jedinec měl vhodného partnera a mohl dále podporovat rozšíření svého druhu. Vybírá se to s ohledem na rodokmen, podmínky a spostu dalších věcí. Někdy se zvířata platí, v převážné části však vyměňují