Babsi

Jak probíhá výměna vytrhnutého předního zubu?

Příští týden mi ho budou trhat a dávat nový a vůbec mi není jasné jak se to dělá?
A bolí to hodně?

Nejlepší odpověď
chudst

Ted jsem to pred asi tremi mesici absolvoval; byt nebyl vytrhnut cely. Probihalo to nasledovne: doktor mi vyvrtal koren (mel jsem hrozny strach, ale po anestezi to absolutne nebolelo, bylo to poprve, co jsem byl u zubare naprosto klidny), sejmul otisky, nasadil mi tam provizorni korunku (mel jsem jen pul zubu), v laborce se udelala celokeramicka korunka a ta se tam zacementovala.

Dalsi alternativou bylo vytrhnout zub cely, ale pro to jsme se nerozhodli; pokud se pamatuji dobre, postup by byl obdobny, ale nastreloval by se zub primo do dasne.

Jakmile to prijde k sobe, skutecne to docela boli – ten den pocitejte s tim, ze budete jist jen jogurty. Boli to jeste casteji dalsi dva dny, pote se to uklidni a poboliva to sem tam jeste tak mesic / zalezi individualne /. Ale to uz je skutecne proste jen ze na to dost dokousnete, apod. Neni to bolest, je to spis neprijemne – a rikam, bezne to uz citit nebudete. Pak si to zvykne a budete zit s novym prednim zubem.

===========

A upozorneni: predpokladam, ze by to melo takto nejak byt; POKUD VAM NECO NENI JASNE, ZEPTEJTE SE PRED CELOU AKCI DOKTORKY! Tohle neni, ze si to vyzkousite, tady prijdete o zub! Zeptejte se i na naproste kraviny – jak to bude bolet, apod. Ja vam vypsal moji zkusenost a co predpokladam, ze bude obdobne i u vas; ale vase lekarka muze treba zvolit nejaky jiny postup.

Kazdopadne bolesti se v danou chvili rozhodne nebojte; jestli vam da dost silne anestetikum (jakoze da), tak to v danou chvili naprosto citit nebudete a bude vam tam tak akorat spise v zubarskem kresle nuda. Samotneho zakroku se neni treba vubec bat. Bolet to bude pak az dalsich par dni, jak jsem psal – kupte si silnejsi Ibuprofen.