Avatar uživatele
Babsi

Jak probíhá výměna vytrhnutého předního zubu?

Příští týden mi ho budou trhat a dávat nový a vůbec mi není jasné jak se to dělá?
A bolí to hodně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, casey před 4614 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Ted jsem to pred asi tremi mesici absolvoval; byt nebyl vytrhnut cely. Probihalo to nasledovne: doktor mi vyvrtal koren (mel jsem hrozny strach, ale po anestezi to absolutne nebolelo, bylo to poprve, co jsem byl u zubare naprosto klidny), sejmul otisky, nasadil mi tam provizorni korunku (mel jsem jen pul zubu), v laborce se udelala celokeramicka korunka a ta se tam zacementovala.

Dalsi alternativou bylo vytrhnout zub cely, ale pro to jsme se nerozhodli; pokud se pamatuji dobre, postup by byl obdobny, ale nastreloval by se zub primo do dasne.

Jakmile to prijde k sobe, skutecne to docela boli – ten den pocitejte s tim, ze budete jist jen jogurty. Boli to jeste casteji dalsi dva dny, pote se to uklidni a poboliva to sem tam jeste tak mesic / zalezi individualne /. Ale to uz je skutecne proste jen ze na to dost dokousnete, apod. Neni to bolest, je to spis neprijemne – a rikam, bezne to uz citit nebudete. Pak si to zvykne a budete zit s novym prednim zubem.

===========

A upozorneni: predpokladam, ze by to melo takto nejak byt; POKUD VAM NECO NENI JASNE, ZEPTEJTE SE PRED CELOU AKCI DOKTORKY! Tohle neni, ze si to vyzkousite, tady prijdete o zub! Zeptejte se i na naproste kraviny – jak to bude bolet, apod. Ja vam vypsal moji zkusenost a co predpokladam, ze bude obdobne i u vas; ale vase lekarka muze treba zvolit nejaky jiny postup.

Kazdopadne bolesti se v danou chvili rozhodne nebojte; jestli vam da dost silne anestetikum (jakoze da), tak to v danou chvili naprosto citit nebudete a bude vam tam tak akorat spise v zubarskem kresle nuda. Samotneho zakroku se neni treba vubec bat. Bolet to bude pak az dalsich par dni, jak jsem psal – kupte si silnejsi Ibuprofen.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek