Mára.kunta

Jak probíhá vymáhání dlužné částky, rozhodčí doložka

Spotřebitelský úvěr ve výši 4000 Kč, úrok 1600 Kč, celková částka 5600. Při prodeji vymahačské společnosti věřitel příjde o část peněz co si vezme společnost, nebo si k celkové částce přidá společnost svůj podíl? Prodej znamená to, že společnost částku vyplatí a pak si jí vymáhá, nebo peníze věřitel obdrží až po vymožení? Zabývají se vymahači vůbec částkami okolo 1000–5000 Kč? Rozhodčí doložka potřebuje právníka jako rozhodce, věřitelé s ním mají dopředu smlouvu podepsanou? Moc děkuji za ujasnění, nějak jsem mimo a docela mě zajímá jak ot funguje :)

Odpovědi
zzzzz

Částka se zvýší typuji tak na 100.000, nabalí se na to poplatek vymáhací agentuře a poplatek rozhodci, úroky a nesmyslné pokuty a rázem je člověk na dlažbě. Může se sice soudit i když tu rozhodčí doložku podepsal, ale já myslím, že mu to nebude moc platné. Rozhodčí doložka je dobrá věc pro právnické osoby ne pro fyzické, ty pouze likviduje. Ano firma je dopředu dohodnutá z rozhodcem a dokonce i na tom, že to ukončí v její prospěch. pokud už si člověk musí půjčit, neměl by podepisovat rozhodčí doložku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!

Hamon

Nikdo si k dlužné částce nemůže nic napočítat „jen tak“, takže se pohledávka „prodává“ za nižší cenu. Jak si vyrovnání zařídí, to je na těch dvou firmách. V praxi to ale (zvlášť u větších společností) chodí tak, že prodávající kupujícího vlastní. Sází se na psychologický efekt, kdy dlužník najednou nedluží věřiteli, ale inkasní spolenosti. Přitom ho o zaplacení může upomínat stále ten samý zaměstnanec.
Není důvod nevymáhat i takto malé částky, protože náklady na vymožení soud obvykle přikáže dlužníkovi k úhradě.