Venda18

Jak probíhá preventivní prohlídka u lékaře, když jsem v oboru pekař?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak probíhá preventivní prohlídka u lékaře a jestli je to povinné i když mám zdravotní průkaz? Pracuji v pekárně a tam nám řekli, že prý musíme i přesto chodit na preventivní prohlídku 1× za 2 roky.
Doplňuji:
Ono je to tak, že máme rodinnou firmu, takže šéf(náš otec) to po nás nevyžaduje, ale prý mu to řekl bezpečák, že musíme tam jít, tak jestli je to pravda, když nám to nenařídil přímo zaměstnavatel, ale jen nějaký bezpečák.

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně jako každá preventivní prohlídka. Na profesi až tolik nezáleží. Pokud to zaměstnavatel požaduje, tak tam jít musíš.

Další odpovědi
anonym

Dokud se neco nestane, je to v pohode. Nemam rad zamestnavatele, kteri kaslou na BP (bezp. prace). Po prusvihu prijde inspektorat prace, hygienik, statni poz. dozor aj. Pak se vsichni budete divit, pokuty az zakaz cinnosti, pojistovny nic neproplati. Neni go sranda.
IMHO, nic bych u vas nekoupil, nemam u vas zaruku zdravych pracovniku, nechci dostat zloutenku, aids aj.

suaeda

Preventivní lékařská prohlídka je při každém vstupu do zaměstnání. A při práci v pekárně či v jiném zaměstnání, kde bude zaměstnanec přicházet do styku s potravinami je nutné mít potravinářský průkaz.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/potravinar­sky-prukaz

bolak

Budeš válet těsto a sestra ti mezi tím změří tlak.

ivzez

Vendo, ten „jen nějaký bezpečák“
je rozumnější než celá vaše rodinná firma dohromady!

Ty prohlídky absolvovat musíte. Nebo si můžete dovolit platit někomu léčbu,
pokud onemocní kvůli tomu, že Váš otec něco zanedbal?
A několikamiliónová pokuta by pro rodinnou firmu mohla znamenat konec.
Doplňuji:
Periodické prohlídky jsou povinné pro všechny zaměstnance.
A pokud vím, v oblasti potravinářství jsou kontroly přísnější
než v jiných oborech.

Venda18

No ono je to tak, že máme rodinnou firmu, takže šéf(náš otec) to po nás nevyžaduje, ale prý mu to řekl bezpečák, že musíme tam jít, tak jestli je to pravda, když nám to nenařídil přímo zaměstnavatel, ale jen nějaký bezpečák.