Meropa

Jak probíhá odstranění menších bradavic?

Mohl by mi někdo prosím popsat (nejlépe z vlastní zkušenosti) co nejpodrobněji jak probíhá odstranění bradavic? Jak moc to bolí? Umrtvují to nějak? Jak dlouho to trvá? Odstraňují je stejným způsobem nebo je to různé?
Jak se odstraňují když jsou na ruce a je jich hodně malých? Odstraní i ty malé, nebo ne a potom se musí odstraňovat až dorostou?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Nejčastěji se bradavice odtraňují kapalným dusíkem. Malé i velké, ale u větších je to někdy potřeba opakovat. Vatový tampon na špejli se namočí do dusíku a přiloží na bradavici a chvíli podrží. Je to celkem nepříjemné, ale nic hroného, spíš to pálí než bolí. Kolem bradavice se vytvoří puchýřek, který se po několika dnech odstřihne a s ním odejde i bradavice.

Taky se dají vyžíznout s místním umrtvením, ale to se moc nedělá, resp. záleží na lékaři.

Já osobně jsem s tím dusíkem spokojená, je to rychlé a hlavně účinné.

Další odpovědi
mosoj

Dusíkem to ani nevíš. Trochu to bolí potom.

Velmi malé ( když je jich hodně) a fibromy se odstraňují elektrokauterem ( vypalováním elektrikou).
U malých to jenom štípne a v citlivých místech se používá znecitlivující krém.

Je třeba sebrat trošku odvahy a ne se hned rozklepat.

chudst

Pokud se jedna o mensi bradavice, zkusil bych je odstranit nejdriv doma – kupte si v lekarne koncentrat z vlastovicniku a mazte si to tim. Neboli to, nedela to nic, pri pravidelnem mazani (a trosce stesti) vam to do 1–2 tydnu sleze.

Pokud jsou bradavice potvurky a musite s tim k doktorovi, tak jak tu bylo receno: tekuty dusik (neprijemne) anebo vytrhavani v pripade hodne hluboke bradavice. Ja si zazil oboje na jedne bradavici, byla hloubeji, nez si doktor myslel a prestoze mi to doktor udajne umrtvil, bolelo to jak svi*a. Doufejme, ze to skutecne byla jen nahoda a je to jindy ‚jen‘ neprijemne :)

Ale na mensi bradavicky bych zkusil vlastovicnik a i kdyz pujdete k doktorovi, vubec bych se nebal.

kapka

Když byl jeden syn menší, udělaly se mu na chodidlech drobounké bradavice. Doktorka mu na to dala vodičku /nejspíš to byl Lápis/. Poradila, aby byl syn nejdříve dlouho ve vaně a kůže se mu rozmočila. Pak jsem namáčela vatové tyčinky do té vodičky a ďubkovala jednotlivé bradavičky. Vodička by se neměla dostat, pokud možno, na okolní zdravou kůži. Syna to nebolelo a pomohlo to. Zvládli jsme to doma a nikam už jsme s tím nemuseli.