JájsemRaibek

Jak probíhá identifikace pomocí zubů?

Identifikace těl obětí probíhá pomocí zubních záznamů. To jako mají karty od zubaře od všech pasažérů? Co když některý z pasažérů se bojí zubaře a byl u něj naposledy třeba před 5 lety a mezitím se mu některé zuby zkazily tak, že mu vypadly a v kartě o tom záznam není.
Podle mě je snad jednodušší DNA než ty zuby. Jak to tedy je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zubařů se bojí jenom Češi.

Další odpovědi
Drap

Podle zubu je to podstatně rychlejší a také nesrovnatelně levnější

VeRe1983

Ony problémy okolo zubů jsou docela drahá sranda a na západ od nás si to myslím dost dobře uvědomují, souhlasím s mosojem. Ale myslím, že zuby jsou v podstatě jako otisk prstů, jsou jedinečné a vzhledem k materiálu i to poslední, co se z ostatků zachová.

Quimby

Zjištují to pomocí zubních záznamů, třeba podle počtu a umístění plomb. No samozřejmě, že ten kdo nechodí k zubaři, tak má smůlu.
DNA není jednodušší, musí odebrat vzorek z dané osoby a musí ho mít s čím porovnávat – přibuzní, záznamy. Je nutné to odvézt do laborky a udělat rozbory, zatímco na zuby stačí obyčejná pitva.
Je pravda, že u těchlech nehod se kolikrát ani zuby nebo jiné části těla nedochovají nebo nejsou vůbec identifikovatelné.