SportWoman

jak probíhá 15letá prohlídka?

Ano je to banální otázka,ale já tam mám jít asi za měsíc, no a já jsem ten člověk co rači bude umírat než aby zašel k lékaři takže mě očividně každá návštěva lékaře děsí.Prosím může te mi popsat co nejpresněji jak to probíhá? budu vám vděčná

Nejlepší odpověď
marci1

Obsahem všeobecných preventivních prohlídek dětí v 15 letech věku je :

  1. celkové vyšetření a aktualizace anamnestických údajů podle odstavce 1 písm. a), kontrola, popřípadě doplnění chybějícího očkování v rozsahu stanoveném právními předpisy upravujícími očkování proti infekčním nemocem (zákon č. 258/2000 Sb.),
  2. zjištění hmotnosti a výšky dítěte, zjištění indexu tělesné hmotnosti a posouzení růstu dítěte podle růstových grafů z důvodu odhalení případné podvýživy, nadváhy nebo obezity,
  3. kompletní fyzikální vyšetření včetně prohlídky kůže a sekundárních pohlavních znaků,
  4. vyšetření moči diagnostickým papírkem,
  5. vyšetření krevního tlaku a pulzu,
  6. vyšetření zraku,
  7. vyšetření sluchu, řeči a hlasu,
  8. vyšetření dutiny ústní, stavu chrupu, popřípadě doporučení stomatologického vyšetření,
  9. celkové zhodnocení stavu a vývoje dítěte, poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejících se sexuálním životem včetně poučení o chráněném sexu, u dívek případně doporučení gynekologického vyšetření, zejména pokud ještě není menstruace, a poučení o možnosti očkování proti karcinomu děložního čípku,
  10. zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy a vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření; u osob se zdravotním postižením vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti.

http://www.ole­cich.cz/preven­tivni-prohlidky-u-praktickeho-lekare-pro-deti-a-dorost

Další odpovědi
Jikra

Ale no tak, jako -SporttWoman-, určitě nebudeš jako nějaký srab. Doktoři tady určitě nejsou proto aby z nich lidi byli vyděšený, na to zapomeň. Je to jen jejich práce. Na druhou stranu buď ráda, že že se o tvoje zdraví vůbec někdo zajímá. Až budeš starší, tak to možná i oceniš. A počítej s tím, že je to jen začátek tvého dorosteneckého a později i dospělého a profesniho života. A to, co tě ze začátku čeká, přesně popsala -marci1-. A čím budeš starší… to není strašení…o to víc se budeš muset o své zdraví starat sama, nikdo jinej to za tebe neudělá.

Danielson

Prohlídne stavbu těla, zrak, poslechne si srdéčko, změří tlak, poslechne dýchání. Teda u kluků nahmátne kořen pýje a zkontroluje tepnu, nebo co tam nahmatává (nedívá se)

Vennny

Změří výšku, váhu, zkontroluje se zrak, sluch, změří tlak, podobně jako i předchozí prohlídky 🙂

cochee

Danielson: to neprohmatává penis, ale varlata, která by už v 15 měla být sestouplá v šourku.