Avatar uživatele
Leissy

Jak přivyknout králíka na postroj?

Jak přiviknout králíka na postroj? Začátkem března se nám narodí malí králíci a já bych s něma chtěla zkusit králičí hop. S hopem se začína tak ve 3 měsícich. Vše kolem hopu vím ale nevím jak přiviknout králíka na postroj. Ti starší škrábou a koušou a dospělí králík mě přepere raz, dva. A proto se ptám. Jak králíka přiviknout na postroj?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Hamon před 3755 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Elis Pokorná

zkus nejdříve hodně na volno nasadit pouze postroj bez vodítka a nechat vněm králíčka chvíli běhat, než si na něj zvykne :) A i potom, až ho zkusíš vodit na vodítku nzapomeň, že to není pes, takže ho rozhodně nikam netahej nebo tak, kdyžtak ho popones.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Poraď se u Berouska jak na králíka! 🙂
„Vše kolem hopu vím“ je první hloupost, kterou jsi napsala (kromě těch pravopisných hrubek) a že tě králík přepere raz-dva, to je vážně legrace, kdybys to ale asi nemyslela vážně.
Vybrané mládě prostě musíš odmala zvykat na kontakt, hlazení a manipulaci s ním. Odeber ho z hnízda (z vrhu) co nejdříve , jakmile nebude závislý na mateřském mléce a na matce a bude schopen samostatného života. Krm ho z ruky, nahraď mu „rodinu“, věnuj mu spoustu času denně, prostě ho socializuj.
S takovým králíkem nebudeš muset zápasit (nepřepere tě), nechá s sebou manipulovat bez problémů, snadno si na postroj postupně zvykne a při trénování hopu bys neměla mít problém. Ovšem pravdou je, že pokud si vybereš samici, je možné, že v období říje bude „protivná“ .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
honza19hk

nech je vyrůst a pak je udělej s nádivkou a máš po starostech.

před 3755 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Leissy

Bože… vy jste blbí!

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
honza19hk

asi tak jako když ty napíšeš že tě králík přepere.Je to králik a i kdyby měl 10kilo mě nepřepere.My je chováme na maso,když ho slíkám z kůže nikdy se mi nepovedlo že by mě králik přepral.Kočka tě taky nepřepere,to je podobný,jenže zvíře co má drápy škrábe,to platí bohužel i u králiků.

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Ale líbí se mi „dospělí králík mě přepere raz, dva“ :D

před 3755 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Leissy

Tak zkus přeprat Belgického obra a uvidíš. Vždyť ten váží kolem 5 kilo!

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

S plemenem Belgický obr bys moc úspěchů v králičím hopu asi nedosáhla , toho přihlaš spíš do králičího sumo když jsou ti tvoji králíci takoví rváči!

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Raději ne, asi bych mu nechtěně ublížil, králík se dokáže pořádně cukat. Ale mě se ta formulace vážně líbí :)

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek