Miroslavst

Jak připravit ty správné kapří řízky?

Musím je taky naklepat než je obalím?

Nejlepší odpověď
Elk

Ani náhodou! Klepat kapra? Vždyť už je kleplej. Jenom osolot a já nepoužívám ani mouku, dám ho do strouhanky, do vajíček a zase do strouhanky, pak ho jenom pokapu citronovou šťávou a děláme mňam, mňam…

Další odpovědi
panenka

Já je neklepu já Kapří řízky osolím, opepřím pokapu citronem, necháme odležet a pak je osmažím na oleji.

BEAES

Stejně budeš mít řízek a ten naklepej.
Doplňuji:
…pokud kapra, stačí klepnout jednou :o)

Lásenka

Pokud chceš mít vymalováno, tak naklepej…, bude vám pěkně vonět kuchyně.

irij

Řízek z kapra na všechny způsoby – mňam mňam. Každý to dělá jinak, ale ve finále jak říká moje tchýně: na Vánoce je ten kapr stejně nejlepší.
Jo a neboduju, nemám body.

ReHu

Maso na klasické řízky se naklepává, aby se narušily vlákna, protože je maso tuhé, tak aby změklo. Rybí maso tuhé není, proto není potřeba naklepávat.
Obalování – dle chuti. Já většinou obaluji pouze v mouce.
Zachovává to rybí chuť a když se někdy porce rozpadávají, díky mouce drží pohromadě.
Nezapomeň maso osolit.
Ciron používáme až na stole.