tomvot99

Jak připravit / jaký koupit mikrofon na sociální experimenty?

Ahoj,

chci se zeptat, zda někdo z vás ví, jak lze nejlépe vyřešit audio u točení sociálních experimentů na YouTube. Sháním výkonný malý mikrofon, který se dobře schová někde u krku. Pokud nějaký takový seženu, kam ho pak zapojit? Nejlépe do něčeho, co nahrává zvuk. Takže mám použít mobilní telefon? Nebo co taková ta krabička, která se připne za pásek a do ní je mikrofon zapojen?

Co se běžně používá?

Díky moc za pomoc.

Odpovědi
Šidlo

najprv si naštudujte trestný a občiansky zákonník, aby ste vedeli, čo vám s tým mikrofonom hrozí

ivzez

„Sociálně experimentovat“ s „pokusnými králíky“ (= někoho nahrávat)
můžeš jen se souhlasem dotyčných osob. Tzn., že bys neměl mikrofon
ani nahrávací zařízení nijak skrývat a před nahráváním si vyžádat nejlépe
písemný souhlas (případně bys souhlas mohl rovnou nahrát).