edeltrudak

Jak připravit domácí vajéčný likér?

Chtěl bych znát odpovědi od lidí, kteří mají třeba zkušenost:-)…

Nejlepší odpověď
Drap

Každému chutná něco jiného. Je třeba odzkoušet. Na netu najdeš spoustu receptur.
http://recepty­.vareni.cz/va­nocni-vajecny-liker/

Další odpovědi
johana 56

Babiččin vaječný likér,který chutná dodnes.6 žloutků ušlehám se 6 lžícemi moučkového cukru do pěny,vmíchám jednu konzervu slazeného Salka,potom 1/4 l polotučného mléka ( může být konzerva neslazeného),pos­tupně přilévám 1/2l rumu.

Emefej

Manželka ho dělá přibližně stejně, jak je uvedeno v odkazu. Já to nepiju, ale prý je výborný.

Zdroj: http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/4274-vajecny-konak.html

nonnel

Kup si slazené mléko v konzervě a dolij rum. Jakou sílu zvolíš, záleží na tobě.

Krakis

Babička ho dělala ze Salka,vaječných žloutků,mlíka a rumu.Ale už si nepamatuji v jakém poměru.

bububabu

8 žloutků
2 kondenzované slazené mléko
1/2 l svařeného mléka
rum podle chuti

Přísady spoj našleháním a nalij do lahví :)

elektrikář

Mléko vyšlehat ve vodní lázni se žloudky až se z hmoty stane krém. Případně zahustit uvařeným pudinkem. Přidáme rum nebo jiný akohol.

johana 56

Pro změnu chuti je možné použít místo Salka konzervu Caramela.
Vyzkoušen mám také novější recept od kamarádky,která místo neslazeného mléka přidává 1/4l černého piva (12).