Fyzik

Jak připravit byt pro desinsekční službu proti štěnicím a švábům?

Během telefonátu jsem se dozvěděl, že bych měl sundat obrazy, vyklidit nábytek, oddělat vše od zdí, odtáhnout koberce od lišt, všechno oblečení schovat a připravit na vyprání.

V rámci přehnané péče bych i rozmontovával gauč a stoly a vše, co se rozložit dá. Má to smysl? Jaká další opatření byste mi vy, kteří podobné zkušenosti máte, doporučili?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud chceš, aby toto vyčištění mělo účinek, je to nezbytné. Čím méně toho zůstane, tím lépe. Doporučuje se po několika dnech celou akci opakovat.

Další odpovědi
badisko

nemam doma stenice a ani svaby no vlasne zadnou havet…krom par pavouku kteri mi ani v nejmencim nevadi vlastne mam i pavouky rad ..no ale z5 k tve otazce…http://ww­w.deratizace.com/pri­prava-na-hubeni/ asi tak…presne jak jsem si myslel …bude lepsi zvednout telefon a zavolat primo deratizacni sluzbu a te se zeptat jak se na deratizaci pripravit…prej je to individualni..

ahold

Určitě odstranit z bytu rostliny, všechna zvířata i rybičky s akváriem, a zejména potraviny i ty z mrazáku. Ponechat je možné pouze konzervy. A zajistit si alespoň na dva dny pobyt mimo ošetřovaného bytu.
Mě tohle potkalo asi před 40 ti lety. V pátek mi provedli plynování bytu. Na víkend jsem odjela. Po návratu se zotvírala všechna okna kvůli vyvětrání a další den jsem se vrátila. Druhý pokus už nebyl třeba.

AfriCZan

Tohle všechno jsou nesmysly, včetně toho, co ti poradila ta ddd firma. Bohužel se s tím denně setkávám v praxi, že si firmy takto ulehčují práci: vy všechno ukliďte a rozeberte a my přijedeme a vystříkáme to. A necháme si to řádně zaplatit.

Takhle to ale nefunguje. Pokud ty všechno rozebereš, sundáš obrazy apod. pak štěnice vyženeš z jejich „přirozených“ úkrytů v domácnosti a oni přejdou někam jinam, kde se budou špatně hledat a tudíž i hubit. Já vždycky říkám, nechte si nohy na stole a dejte si kafe, hlavně mi nic nepřipravujte, protože naděláte více škody jak užitku. A navíc je to moje práce – v průběhu zákroku si já mám v případě potřeby sundat obrázky, případně rozšroubovat postel, ne zákazník. Když má dojet instalatér, tak mu taky předvrtáte trubky a elektrikáři předvysekáte drážky? Asi ne, že…

Co se týká plynování, to se dnes v bytech vůbec neprovádí, pouze se používá dýmování nebo aerosol. Postřik je ale mnohem účinnější, protože je aplikován cíleně na místa výskytu. Nehledě na to, když si s tím dá firma práci, převážnou většinu štěnic zlikviduje při prvním zákroku. Zásah je třeba opakovat 2–3×. Dvakrát je to hop nebo trop, třikrát je to na jistotu. Pokud to neleze z jiného bytu např.

Ano a štěnice stále jsou a je jich čím dál více. Má to cca každý třetí panelák a není problém jí chytit třeba v autobuse, ve vlaku, v kině, v družině apod.

Všechny dostupné a hlavně pravdivé informace o štěnicích najdeš na nekomerčním webu: www.stenice-postelni.cz.

anonym

Ono to svinstvo, štěnice a šváby, ještě existuje ?

honza19hk

to ti neporadím,já na švába pokud ho objevím dupnu.On se rozprskne po okolí a je od něj klid.