jirka21kufr

Jak připojit set-top-box ke starší tv Toshiba, která nemá SCART?

Dobrý den. Dědovi se rozbila televize Samsung, která měla připojení SCART a děda si nechce kupovat novou televizi. Doma našel televizi Toshiba, ale ta nemá připojení na SCART, má jenom připojení na anténu. Dá se tahle televize nějak připojit k SET TOP BOxu?
Mám set top box s RF IN a RF OUT a coaxial připojením. Taky mám DVD přehrávač jestli by to nešlo nějak připojit přes ten přehrávač.

Odpovědi
anonym

Má ta Toshiba aspoň komponentní vstupy (cinche)?
Pokud ano, pak tímhle – http://www.ges­.cz/cz/audio-video-adapter-ava-196-GES06904629.html – do STB scart a kabelem komponent do TV ( http://www.ges­.cz/cz/cable-453-15g-GES06915294.html ).
Pokud nemá ani komponent, smolík – z STB analogový ´anténní´ signál nevytáhneš.

huxa

Upravím mowlu-to co ti poslal na obrzcích je kompozitní vstup, komponentní je červeno modro zelený+zvuk. Snad nejkvalitnější, jaký je. To ovšem měli novější TV, v tvém případě bude mít asi kompozitní (červenožlutobílý), stačí koupit přechodku na scart a mělo by to jít propojit.

MK44

Pokud má Toshiba pouze anténní vstup pro analogový signál, musí settopbox na příjem DVB-T mít modulátor. Jestliže má settopbox výstup RF-out, lze to předpokládat, ale ověřte to v tech. dokumentaci. Má-li STB modulátor, propojte anténní vstup televizoru a výstup FR-out koaxiálním kabelem. Výstup RF-out a televizor musejí být naladěné na totožný analogový televizní kanál.

Pokud STB nemá modulátor a tedy nemá výstup s analogovým tv signálem, pak televizor, který má vstup pouze pro tento signál (a žádný jiný jako SCART, cinche), k němu nelze připojit.

U DVD přehrávače je nutno vědět, zda má integrovaný přijímač DVB-T nebo ne, jaké má vstupy a výstupy.