MrProper

Jak připojit externí mikrofon k mobilu s Androidem?

Ahoj,

na internetu se to sice hodně řeší a vypadá to složitě. Potřebuji, co nejlevněji :D připojit externí mikrofon k mému mobilu Smasung Galaxy S2 s Andoridem.

Myslíte si, že by mohla pomoci tato redukce (prodejce udává, že ano, ale víte, jak to chodí :D :

http://www.eba­y.com/itm/3-5mm-Stereo-TRRS-4-Pole-Plug-to-Audio-Mic-Headset-Jack-Adapter-for-Tablet-MP3-/171589334086­?pt=LH_DefaultDo­main_0&hash=i­tem27f3857446

???

Potřebuji s ním nahrávat především video (Používám apliakce camera FV-5, která podporuje externí mikrofony – má vyzkoušeno např. se sluchátky s mikrofonem.

Díky za odpovědi!

Odpovědi
Hlada

Ta redukce fungovat může, ale taky nemusí. Zapojení 4-pólového jacku totiž není jednotné. Některé telefony mají zem na kostře, některé na druhém kroužku od žaluda. Chtělo by to ohmetrem změřit sluchátka, která s telefonem fungují a pak podle toho koupit nebo udělat redukci.