uccello

Jak přinutit hráče airsoftu, aby si po sobě uklidili vystřílené kuličky?

Snad se tato otázka nikoho nedotkne. Vypadá to, že si admini hrají také na vojáčky.
Doplňuji:
Pokud v chráněné oblasti udělám nepořádek, tak si to snad po sobě uklidím. Nebo to platí jen pro někoho?

Odpovědi
dnb

Airsoft se většinou hraje v místech, kde je to povoleno (bez ohledu na nepořádek). Ve chráněné nebo jiné oblasti, kde to povolené není, nemají airsofťáci co dělat (a nejen kvůli nepořádku). V tomto případě může tuto situaci řešit i policie nebo ochrana životního prostředí.
Doplňuji:
Awe: Taková kulička, může v Zemi ležet klidně i 10–20 let. Sice se zaplaví pod Zem, ale pořád tam je. Nicméně o to ani tak moc nejde. Jde spíš o to, že taková tvrzená kulička (Většinou bílé barvy), vystřelená s Airsoftové zbraně, rychlostí cca 15–30 m/s (Dle ráže), může vážně poranit náhodného kolemjdoucího. Skutečný Airsoft se proto hraje v místech – k tomu určených (Většinou tam kde se hraje i paintball) a to se řádným vojenským výstrojem. Zde se opravdu nejedná o klukovskou přestřelku s pistolkami na kuličky od made in china někde na hřišti před barákem.

anonym

Stejná otázka je pro kuřáky.Jak je donutit aby neházeli vajgly na zem?Nebo na poživatele žvýkaček.Jak je donutit aby neházeli žvýkačky na zem?

anonym

Teoreticky – tedy podle zákona, nesmí být ani airsoftové zbraně ani veřejně nošeny – natož na veřejných prostranstích používány (viz Zákon o zbraních, zbraně kat. D).
Takže by naprosto stačilo „hraní na vojáčky“ mimo střelnice běžně postihovat.
Problémem je, že tyto akce jsou mimo danou komunitu poměrně utajené, takže Policie nemá – obvykle, šanci někoho přistihnout. A pokud přestupek nikomu neprokáže – koho (a jak) chceš k něčemu „nutit“ nebo jej jakkoli postihnout?

Awe

Mám tušení že ty kuličky jsou vodou ředitelné a přírodně nezávadné…Takže bych to moc neřešil
Doplňuji:
Mimochodem ty kuličky jsou docela drahé tak je sbírej a máš vyděláno

atena11

No ono to asi ani nebude sranda zbírat když si vemte jak jsou ty kuličky malý a najít je v trávě?? A ještě k tomu když jeden hráč vystřílí klidně 100+ kuliček

Krakis

Vysyp mu je pod nohy,ať si je zpřeláme !