Bronzový

Jak přimět zaměstnavatele ke komunikaci

v této chvíli jsem v pracovní neschopnosti, před nástupem jsme si se zam. ujasnili že ukončíme prac. poměr dohodou ale nyní nekomunikuje-osobně není k zastižení, nezvedá telefon, nereaguje na sms a maily (ale vím že je naživu), když jsem mu záměrně volala z jiného čísla tak to zvedl a jen mi řekl že tento měsíc na mně určitě nebude mít čas... chci se dohodnout na podmínkách jelikož od nového měsíce mám novou práci...jak ukončím pracovní poměr?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Rada, kterou možná někteří odsoudí, zní takto:
Pokud s vámi zaměstnavatel nechce komunikovat, jednoduše ukončete PN, pošlete 2měsíční výpověď a nastupte k novému zaměstnavateli. Do původní práce se již nevracejte. Pracovní poměr bude ukončen po uplynutí výpovědní lhůty a vy budete mít neomluvenou absenci. Jediné, co se vám může stát je, že vám do zápočtového listu zapíše hrubé porušení pracovní kázně. Pokud ńa to ale nového zaměstnavatele upozorníte a on bude souhlasit, nevidím žádný problém. Zápočtový list se v dnešní době již nikam nepředkládá, kromě úřadu práce, kam se nechystáte.

Doplňuji: V dnešní době již není tak zcela jisté, že musíte mít zápočtový list kvůli novému zaměstnavateli, ten máte hlavně kvůli sobě a úřadu práce, nového zaměstnavatele dnes tento papír téměř nezajímá. Vzhledem k tomu, že můžete mít dva i více souběžných pracovních poměrů, není ZL žádnou podmínkou přijetí.

Další odpovědi:

Bronzový

Doporučeně písemně. Zaměstnavatel s tím ale nemusí souhlasit. Do nového zaměstnání musíte mít zápočtový list a tak se může vše protáhnout. Nevypadá to tedy na dohodu, ale na výpověď a tam je také lhůta asi dva měsíce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.