KatkatkaW

Jak přimět kaktus růst rovně?

Je to takový ten klasický, co vám vyjede ve většině příspěvků, když vygooglíte „kaktus“. Je vysoký asi 10 cm a zkřiva začal růst už v dolní části. Začíná se už dost převažovat.. Napadlo mě, že bych ho mohla zkusit přesadit tak, aby byl rovně, ale nevím, jestli je to nejlepší nápad. Co myslíte?

Nejlepší odpověď
gecco

Klidně jej přesaď a tím ´narovnej´…
😉
Jen – počkej s tím na jaro – a pokud můžeš (máš jak), nech jej ´přezimovat´.

Další odpovědi
postcd

obvykle se naklání k světlu, proto natáčet tak aby došlo k narovnání

marci1

Pokud pěstujeme kaktusy za oknem, naklánějí se za světlem, říká se tomu fototaxe. Také se mi to stává, kaktusy otočím na druhou stranu, i když se to prý nemá. Kaktusy mám již dlouho, otočením se vyrovnají. 🙂