martin.jares

Jak přidat Bloom nebo HDR efekt do fotek?

Odpovědi
Lamalam

HDR (High Dynamic Range) slouží ke zvýšení dynamického rozsahu a uděláš ho skoro v každém slušném editoru. Vznikne složením několika fotek, pořízených s různou expozicí. Některé foťáky mají přímo tuto funkci integrovanou.

gecco

Hmmm…
Naučit se pracovat se slušným grafickým editorem (každopádně ale potřebuješ i dostatečně kvalitní zdrojovou fotku).

Emefej

HDR není efekt, je to metoda pro zvýšení dynamického rozsahu. Jde to udělat klasickým skládáním více snímků, existuje i pseudo hdr, stačí jeden snímek v RAWu, ten se vyvolá s různou expozicí a složí se.

Zdroj: http://www.mi­lujemefotogra­fii.cz/jak-na-hdr-z-rawu-pseudo-hdr