MITKEPEK

Jak přibrat na váze a nezvýšit cholesterol?

Nevíte někdo, jak přibrat na váze tak, aby se nezvýšila už tak vysoká hladina cholesterolu?

Odpovědi
Alesh

Jednoduše 😉 … předpokládám, že chceš přibrat svalovou hmotu a ne sádlo 🙂. Tudíž je potřeba baštit více proteinů, potažmo sacharidů a omezit příjem tuků. Problém může nastat v množství, neboť tuk je 2,25× energičtější než protein či sacharid, tudíž náhrada musí nastat v daném poměru. Pokud chce člověk přibírat, musí samozřejmě mít vyšší příjem energie než výdej.

sejtanka

Výborná věc je nutri drink,který seženete v lékárně,je dělaný různých příchutí a je to kalorická bomba,s choles­terolem to nemá nic společného,jen není nejlevnější.

mosoj

Pokud nemáte cukrovku tak přes sacharidy vyrovnejte energetickou bilanci těla.
Jezte tak jak jste zvyklý a sacharidy doplňte Glukopurem. To navíc, dodejte ve formě bílkovin, libovým masem, rybami,drůbeží a pod. To jsou bílkoviny z kterých se tvoří svalstvo. Pokud ten příjem bílkovin nezvýšíte, budete sice přibírat na váze ale jenom ve formě tuku !

Když to shrneme, tak zvýšíte-li příjem sacharidů, cholesterol vám sice nestoupne ale zvýšení váhy způsobí narustající vrstva tuku.
Když zvýšíte příjem bílkovin naroste vám svalová hmota ale stoupne i příjem cholesterolu. Takže je třeba zvolit kompromis a navíc jíst pouze bílkoviny v málo tučné formě. Bez sacharidů to ale také nejde.