misule v.

Jak pri rozvodu dokazat,ze manzel vlastni automobil,ktery na nej neni psany?

S manzelem se rozvadime a pred 2 lety jsme si poridili auto,ktere nam na splatky prodal manzeluv sef.V kvetnu letosniho roku jsme auto doplatily a manzel ho z taktickych duvodu nechal napsane na sefa,nyni mi oznamil ze si v praci se sefem sepsal dohodu,ze vozidlo je uzivano jako sluzebni vuz.Jen aby me z nej pri rozvodu nemusel vyplatit.Vsichni nasi znami vedi ze jsme to auto koupily,jak s tim tedy mohu obstat u soudu?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to „všichni známí vědí“, snadno to prokážeš svědecky – pokud to ovšem nevědí pouze od tebe…
Pomohla by ti původní smlouva (o splátkovém prodeji), doklady o placení splátek (příjmový doklad, pohyb na účtu…), zavolej si jako svědka toho manželova šéfa (pokud by vypovídal lživě, jde o trestný čin)…
Možností je několik, netuším, jaké jsou pro tebe reálné.
___
A – kolik že by ti za půl toho auta měl manžel zaplatit? – jestli takové snahy vůbec stojí za to…
😉

Další odpovědi
anonym

Existuje nějaký doklad o splátkách? To je tak jediný, co mě napadlo

ivzez

Souhlasím s Mowlou, záleží na tom, od koho/
odkud „všichni Vaši známí vědí, že jste auto koupili“.
Pokud od Vás, nemusí mít jejich svědectví žádnou váhu.

Důležitější budou obě písemné dohody – o splátkách
a o užívání vozu jako služebního plus
doklady o splátkách – např. výpisy z účtu.

Dohoda o používání vozu, který spadá do SJM
pro pracovní účely nemění nic na tom,
že by Vám manžel měl v rámci vypořádání SJM
vyplatit polovinu (asi zůstatkové) hodnoty.

Něco jiného by bylo, kdyby byl vůz dále „napsán na šéfa“,
ale pak by pravděpodobně byla napadnutelná zmíněná
dohoda o „služebním autu“.

Ovšem chtělo by to vidět obě dohody,
takhle se to těžko posuzuje.

Alesh

tyhle nechutnosti si řeš u soudu, ne tady

anonym

Alesh, proč by to nemohla řešit tady?