fortin

Jak přezimují housenky?

Malá housenka se objevila na větvičce vrby ve váze kterou jsem přinesl domů před týdnem. Jak to?

Nejlepší odpověď
beer

Housenky (larvy motýlů) zimu nepřežívají, byla z letošního vajíčka )) Přezimuje imago (poslední vývojové stadium hmyzu), tedy motýl. Na jaře naklade vajíčka a proto pak můžeme najít doma ony housenky. U nás se listy vrb živí housenky hned několika druhů motýlů…