Zehy

Jak převést DVD (VOB) na AVI, aby AVI byl jeden soubor 700 MB a aby převod netrval dlouho?

Potřebuji aby se mi všechny soubory spojily v jeden, výsledný formát byl avi a měl tak 700 MB. A aby to netrvalo 3 hodiny. Umím v Avidemuxu, ale tam to právě 3 hodiny trvalo, nevím proč.

Odpovědi
Dochy

Obávám se, že pokud nesnížíš kvalitu, nezměníš kodek, nebo nevyměníš PC, pak lepšího času nedosáhneš. Celé video se musí načíst a dekódovat (stejně jako bys ho chtěl přehrát, tuto práci zvládne většina grafických karet pokud chceš video jen zobrazit, pokud jej budeš chtít dále zpracovat, bude to muset dělat často procesor) a navíc ještě zanalyzovat a zakódovat do nového formátu (činnost podstatně pracnější).
V některých případech video editor může pro dekódování i kódování využít grafickou kartu, ale musí to umět jak ta aplikace, tak ta grafická karta (ovladač)