maia

Jak převést 424cm3 na gramy?

Moc prosím díky (poprosím vzoreček)
Doplňuji:
Nepotřebuji znát hustotu ale potřebuji z hmoty FIMO udělat plastická písmena. Objem celého tělesa je 424 cm3 (hmotnost jednoho balíčku FIMA je 56g) potřebuji zjistit kolik jich budu potřebovat :)

Odpovědi
casey

Obecne prostorovou miru nelze prevest na gramy.
Ledaze bys uvedla objemovou hmotnost.
Doplňuji:
CHapu-li to spravne, tak 424/56 je 7,5. Budes tedy potrebovat 8 balenicku hmoty

Sůwa

Balíček FIMA o váze 56 g má nějaký rozměr, takže po změření zjistíš jeho celkový objem a tím vydělíš objem celého tělesa. Hmotnost ani hustota nejsou důležité, jen si nech malou rezervu.
Doplňuji:
Pro Drapa : odměrný válec by měl smysl, kdyby byl balíček nepravidelného tvaru, ale ne každý ho má k dispozici. V daném případšě bude stačit pravítko :
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2092nadap042008441­610237.jpg

Drap

V tomto případě vezmi balíček s 56 gramy, ponoř ho do odměrného válce a zjistíš, kolik má balíček cm3, dále pak dělením zjistíš spotřebu.

Radovan M

Záleží čeho, potřebujete znát hustotu materiálu… =))

mosoj

To co píše casey bohatě stačí.
Pokud chceš přesněji, vyndej balíček a změř ho. Z rozměrů si vypočti objem balíčku v cm 3 a tímto číslem vyděl těch 424 cm3.
Dostaneš počet potřebných balíčků ale od toho prvního čísla se to moc lišit nebude.

Sůwa

Podle fotky bych balíček typovala na rozměr 10 × 10 × 1 cm = 100 cm3, takže by mělo stačit 5 balíčků, ale je to jen odhad. Dokoupit se to snad dá, ne?

casey

Tak jsem se do tech cm3 a gramu zamotal taky. Pisu samozrejme blbosti.
Bud zmer balicek jako kvadr, nebo jaky to ma rozmer a vypocitej objem, nebo uloupni treba 1 cm3 a zvaz ho. Pak to musis pronasobit.