ponovotny

jak převést „3,8 tisíce MJ/m2“ na kW?

Doplňuji:
v odkazu http://www.cez­.cz/cs/vyroba-elektriny/obno­vitelne-zdroje/slunce/pro­vozovane-fotovoltaicke-elektrarny/fo­tovoltaicka-elektrarna-ralsko.html
je to uvedeno takhle a mě zajímá kolik tedy ty elektrárny dodali proudu, respektive kolik proudu za rok dodal 1m2 z těch elektráren

Nejlepší odpověď
gecco

Nelze…
Jde o jiný rozměr jednotek (sekundu na metr taky nepřevedeš)…
😉
Zkus napsat, o co se ti jedná, možná pomůže kontext.
Doplňuji:
3,8 tisíce MJ ≈ 1,06 MWh
Ale – nejde o výkon elektrárny, nýbrž o (teoretickou) hodnotu dopadajícího slunečního záření.
Instalované výkony (tedy teoretické maximální výkony) máš v článku napsané níže, teoretické jsou proto, že reálné výkony jsou ovlivněny počasím (oblačností…).
Opravdu do sítě dodaná kapacita není v článku zmíněna.
___
Věta – „Elektrárna ročně vyrobí množství elektřiny pokrývající spotřebu více než 10 000 domácností na pomezí středních a severních Čech.“ – je, opět, teoretickou (nebo spíše blábolem).
😉

Další odpovědi
Fyzik

Nelze to převést. Výkon je v J/s a to co ty udáváš je intenzita záření v J/m2. Musíš to vynásobit nějakou plochou a vydělit nějakým časem, ale jak, to ti nikdo neporadí, dokud neřekneš, o co jde.

Emefej

To nepřevedeš. Joule je jednotka práce, Watt je jednotkou výkonu.
Doplňuji:
Sakra, zase byli dva chytrolíni rychlejší.