Michal Kole

Jak převedu výkon reproduktorů ve wattech na hlasitost v decibelech?

Mám reproduktory Labtec Pulse 385 (2.1; 10 W). Jak vypočtu jakou nejvyšší hlasitost jsou reproduktory schopné vyvinout?

Nejlepší odpověď
mosoj

Akustický výkon reproduktoru uváděný ve watech nelze matematicky jednoduše převést na akustický tlak v dB. Akustický tlak závisí na prostředí poslechu a vzdálenosti od reproduktoru. Pokud někde výrobce uvádí vedle akustického výkonu reproduktoru ve W ještě akustický tlak v dB. Je to vyjádření podle nějaké normy, kde jsou definované podmínky, prostředí a vzdálenost od reproduktoru !!

Jediné co lze s jistotou říct ( a to ještě záleží v jaké je to normě vyjádřené ) je akustický výkon reproduktoru ve W.
Akustický výkon reproduktoru se nerovná elektrickému výkonu ( sinus) zesilovače !!

Další odpovědi
ge.ne

Mysli na to při koupeli a ono se to vypočte samo.

Zdroj: fakt

tom004

Obávám se,že je to,jako spočítat podle síly hluku projíždějícího auta,kolik HP má motor tohoto automobilu.Ale jsem laik,mohu se mýlit.