marcelkacz

Jak prevedu desetinne cislo na procenta?

Prosim poradte. Predem dekuji za odpoved.

Odpovědi
blesk26

Desetinné číslo převedeš úplně stejně jako číslo přirozené. Aby se číslo dalo převést na procenta, potřebuješ k tomu nějaký základ (tedy v nejjednodušším případě číslo, které je 100%, případně si 100% dopočítat). No a poté vezmeš ten základ (těch 100%), vydělíš to stem, tedy dostaneš jedno procento z celkové hodnoty. Následně vezmeš to tvé desetinné číslo a vydělíš ho tím jedním procentem a máš hotovo. Výsledek je, že to tvoje číslo je X procent z celkové hodnoty.

Nevím, jestli se ptáš na tohle, ale bez konkrétního příkladu těžko vysvětlit jinak.