DaiWoman

Jak přetřít nátěr staré lavičky??

Nejlepší odpověď
hanulka11

starý nátěr je třeba odstranit smirkem nebo železným kartáčem a pak natřít základní barvou a po té barvou kterou si zvolíš

Další odpovědi
Mapel

Na dřevo není moc vhodný drátěný kartáč. Opálit nebo smirkem. Potom napustit třeba fermeží nebo přípravkem do vlhkého prostředí a pak natřít. Jelikož se vyrábí stále nové přípravky, tak ve speciálce poradí. Hlavně ne řetězce. Tak je to hrůza – ani v OBI nejsou schopni poradit.

Děda Louda

Zásadně starý nátěr nepřetírat, ale odstranit. Poté ošetřit povrch podle materiálu a provést kompletně novou povrchovou úpravu včetně základu.

Pájo

Vezmete-li v potaz pracnost odstranění starého nátěru, mnohdy se vyplatí vyměnit staré části za nové… (pokud se např. jedná o lavičku s kovovým rámem a latěmi ze dřeva).