Avatar uživatele
anonym

Jak přesvědčit partnera aby přestal kouřit?

Můj partner kouří od 14let , pochází z rodiny kuřáků. Já nekouřím ani nikdo z mé rodiny. Partnerovi je 46let a vykouří dvě krabičky denně, nyní začal hodně hubnout a jeho otec i bratr zemřeli na rakovinu plic. Máme spolu 2děti a já teď přišla o práci a on si pořád kupuje cigarety. Uvažuji o rozchodu, nemíním se dívat jak se zabíjí a ještě to stojí takoví prachy! Když mu to říkam , tak řekne „no jo, vy si zas kupujete jídlo a zeleninu a ta je taky drahá.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aramah před 4937 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Naprosto chápu, ale myslím, že s tím nic nenaděláš. I on má pravdu v tom, že to co kupuješ ty je drahé. Jde o to, zda to také jí nebo ne. Pokud ano, je to chyba.
Jinak absolutně chápu, že nemáte peníze nazbyd, ale rozchodem to nevyřešíš. Samozřejmě, že máš strach, že taky umře, ale na to musí přijít sám.
Vím, že píšeš partner a ne manžel, ale i tak. V manželství v dobrém i ve zlém. Ve zdraví i nemoci. …
Takže dělej jak myslíš, ale tím mu nepomůžeš a sobě také ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

pokuste se mu spočítat kolik stojí měsíčně jeho cigarety,odvolávat se nato že kupujete zeleninu je ubohé nebot jí potřebují především děti a jestli je má rád tak by něco takového neměl ani vyslovit,ale naopak ušetřit na cigaretách at můžete svým dětem víc dopřát,nebo se má radši něž své děti?!klidně mu tuto odpověd dejte přečíst možná si pak uvědomí že svým bezohledným chováním ubližuje především svým nejbližším a vám přeji dostatek trpělivosti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Již jsem se zde prezentovala jako kuřačka.Ale otázky ve smyslu kouříte? se opakovali dost často,i když mě nikdo nezná, tady na odpovědích jsem se styděla,neb ani můj věk zde není tajemstvím,a světe div se řekla jsem si dost! mám za sebou skoro měsíc bez kouření.Chci vlastně jen říct že musí chtít kuřák přestat kouřit, jinak to nefunguje.Vyhrůžky rozchody nic neřeší.Přeji vám aby váš partner sám dostal chuť přestat. Jinak držím palce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Pokud nebude chtít přestat on sám, tak s ním nehneš.
Zkus mu vysvětlit, že mezi zeleninou a cigaretama je trochu rozdíl. A konzumace zeleniny ostatní neobtěžuje.
A…přirovnání cogaret k zelenině mi přijde trochu sobecké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Na to není universální rada.To by bylo potřeba toho člověka znát.Když ho opustíte ublížíte dětem,ale i jemu!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek