Elixír

Jak přesvědčit mozek k cílené práci, na objevu elixíru života bez vedlejších kolejí (pochybnosti)?

Jsme obklopení názory a pohledy různých lidí a ti nás ovlivňují. Přesvědčují o nepravdě a jejích pravdě. Taková falešná hra pravdy a nepravdy. Dá se najít pevná půda pravdy a odhalit falešnou hru pravd myšlených jakkoliv dobře. Takové pevné neotřesitelné jádro pravdy, existuje? Nebo jsme součástí hry nepravd, které se tváří pravdivě. Anštajn řekl, že neexistuje pevný bod ve vesmíru ale všechno se o tento bod opírá, jinak by to nemohlo existovat, podle pravdy. Asi. Snad se v tom zorientujete a dobře odpovíte. Jde o podnětný impuls pravdy o elixíru, do mozku. Ti co neví ať si nechají poznámky pro otázky.

Nejlepší odpověď
Quimby

Přijde mi to jako směs otázek a myšlenek, takže si nejsem jist na co přesně odpovědět.
Absolutní pravda neexistuje.
Elixír života? Dobu alchymistů jste bohužel už zmeškal.

Další odpovědi
setapouch

Přestat chlastat.

zjentek

Vše vnímám velmi bedlivě, pozorně ..až poslední věta mě dostala do úzkejch, takže bohužel

arygnoc

vaša pravda a moja pravda majú dva rôzne pramene.
mám pravdu ja alebo vy?

pravda je vždy egoistický náhľad na istý problém s vysvetlením, ktoré vyhovuje mne a vaša pravda mi, po pravde, môže byť ukradnutá, pokiaľ ma nepresvedčíte, že máte pravdu – ale to by ste musel tu moju pravdu nepred vyvrátiť.

tusíž pravda a pravda sú dve rozdielne veci, ktoré jeden človek vníma ako pravdu/omyl/lož a druhý takisto.

takže všetko je pravda lož?

alebo celé to uvažovanie o nesmrteľnosti chrústa je pravda?

proste sú to jalové úvahy nevedúce nikam, ktoré si mohli dovoliť tak pán václav h. pri korbeli piva počas tzv. disentu.
howg, kecy o ničom, ako som práve predviedol.

a prezidentom nikdy nebudem.

;-Q
Doplňuji:
quentos:

kristepane, to je aj nejaký web, ktorý je plný takýchto plkov?
ja som myslel, že autor sem chodí, iba keď si šlahne … aspoň mi to tak pripadá.

;-Q

quentos

kdy už Vám dojde, že tu „nenápadnou“ reklamu na Váš web Vám tady nikdo nežere?
Nabádáte ostatní k zamyšlení, ale sám ho evidentně nejste schopen.