mellyd

Jak přesunout hru z disku C na jiný disk??

Potřebovala bych přesunout hru(The sims 3) z disku C na disk D a chtěla bych vědět jestli by to šlo i jinak než jen hru odinstalovat a znovu naistalovat(aby zůstalo všechno uložené zachované). Jde to?A jak to mám udělat?

Odpovědi
autacek

Nainstalovat a překopírovat. Úspěšnost 50/50.

štamgast

Najdi na C v dokumentech nejakou slozku The Sims 3 a prekopiruj ji nekam do jine slozky. Pak odinstaluj a nainstaluj hru a tu zalohu z dokumentu prekopiruj zpet tam kam byla a melo by to byt.

Bedy

To jen tak nepůjde, budete to muset odinstalovat a nainstalovat na jiný disk. Ale vše pojede na novo.
Další možnost je celý obsah toho jednoho disku překlonovat na jiný disk či oddíl, například pomocí CD CloneZilla nebo Symantec Ghost (ten je ale placený). Ale to je spíš pro zkušenější uživatele.

Noga

Některé hry jedou i po překopírování jinam, ale tady to asi nepůjde. Hra si ukládá své soubory jinam než do složky se samotnou hrou, musela bys tu složku taky překopírovat, upravit záznamy v registrech, ale to je zbytečně složité a i tak by to nemuselo fungovat.

Nejjednoduší bude hru odinstalovat a znovu instalovat na D:\

  • 1. Možnost

Nevím jak u Sims 3, ale u většiny novějších her se tě při odinstalování zeptá jestli chceš zachovat soubory tvého profilu nebo je taky smazat. Kdyžtak zvol zachovat (keep profile files, keep save files nebo něco takového pokud to máš v angličtině). Po odinstalování ji znovu nainstaluj na D a všechno by mělo fungovat.

  • 2. Možnost

Jestli ti při odinstalaci nenabídne zachovat save soubory nebo ať máš jistotu, udělej toto:

  1. Ve Windows klikni na ‚Start‘ menu
  2. Klikni na ‚Dokumenty‘
  3. Otevři složku ‚Electronic Arts‘
  4. Otevři složku ‚The Sims 3‘
  5. Měla by tam být složka ‚Saves.‘ Tu kopíruj a vlož třeba na plochu.
  6. Odinstaluj hru.
  7. Znovu ji nainstaluj na disk kam potřebuješ. V tvém případě disk D:\
  8. Zopakuj kroky 1 až 4, smaž složku ‚Saves‘
  9. Kopíruj zálohu složku ‚Saves‘ z plochy a vlož ji na místo kdes ji smazala