sunchAtor

Jak přestat být závislá na tabletu?

Na vánoce to bude 1 rok co mám tablet, no a stala jsem se závislá na youtube a na Jirkovi.. No a to přineslo zhoršení školy. Učení mě nebaví a když nejsem na tabletu tak jen chodím abych se nemusela učit. Taky se mi zhoršila postava a celkově životní režim i organizace času. Mamka mi pořád říká, ať se jdu hejbat jinak mi to zabaví, ale já za to nemůžu.. A ještě k tomu se sestrou řeší střední školu. No a já o tom nechci nic slyšet protože nevím kam chci já. A jsem totálně na dně.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud si neporučíš tak jsou na to psychologové.

Další odpovědi
gecco

No – já být tvým rodičem, tak ti tablet rozšlápnu a novej nekoupím…
😉
A měla bys zase klid…
😉

Mravenec

  1. Poraď se s rodiči a zvolte nějaké časy a kompromis.
  2. Když to nezabere, stáhni si nějakou aplikaci která zamkne Youtube a odemkne až v nějaký časový limit.
  3. Když to nezabere, zamkni celý tablet do skříně, klíč dej mamce a jdi třeba běhat. (zamčený třeba týden, Jirkovi 4 minutová videa doženeš rychle.)

Vydrž to celý týden !

  1. Když to nezabere, porušíš zámek, nezbývá jiná šance, než že tablet skončí z okna 😁 Nesmíš zanedbávat učení.

ReHu

A kdo za o může, když ne ty?
Vůbec netuším, co to je za Jirku, na kterým jsi závislá. A proto ani nevím, proč o něm píšeš.
Být tvou máti, tak už máš tablet dávno zabavenej.
Než se vzpamatuješ.

Hlada

Nemohu se ubránit dojmu, že kdybys místo diskuzí dostala od mamky včas dobře mířenou facku, měla bys po psychóze.

marci1

Odevzdej tablet mamince, běž se učit, sportovat. Potom třeba hodinku na tabletu.
🙂

anonym

To si musíš poručit sama,ale jsou i lidé co jsou závislí tady na odpovědích,to je myslím o dost horší.

Emefej

Nech si poradit od Jirky.

Luxx

já za to nemůžu – asi za to může Ježíšek, který ti ten tablet nandal na Vánoce pod stromek

tablet vypni a prostě na něho nemysli.. a bež třeba ven se psem.. pokud psa nemáš, tak si ho běž půjčit do útulku a jdi se s ním projít.. nebo začni sportovat – volejbal, tenis, plavání atp.. ale ne na úkor školy hlavně!

na druhou stranu – jsou i horší závislosti…

lexx

to máte těžký, možná těžší než seknout s kouřením apod…ale jsem názoru že závislost odezní sama až přijde na trh nová hračka a tablet bude zapomenut jako ježek v kleci či hra Tetris…no my měli dříve magiče, civkové pak kazety to zas nechápal můj táta co vyrůstal na jiných hodnotách, tak se ten Svět točí…

gobls

Ono se to každému dobře radí, když sám nic takového nezažil. Sám to většinou nikdo nezvládne a musí mu pomoci nějaký vnější podnět. Třeba někdo jiný, nebo to, že se ta věc sama pokazí a náhradu nevyhledám. Já jsem taky trochu závislý na internetu, ale třeba pokud někdy nefunguje, tak na tom prostě nejsem a ani mi to nechybí.