bolak

Jak přesně se stanovujou ceny zboží v obchodech – potraviny?

Obchod nakoupí, obchod prodá, ty přirážky jsou nějak daný v procentech, nebo se to určuje podle toho jak moc je to zboží žádaný? A co ty velký akce v obchoďákách, cukr za deset korun, kterej páprda to vymejšlí a co ho k tomu vede?

Odpovědi
Děda Louda

To se dělá baj voko. Obchodník prostě zkouší, na jakou cenu mu zákazník ještě skočí.

anonym

Každý obchodník si marži určuje sám. Zpravidla do 20%, ale taky může být 100%.

marcela808

nabídka a poptávka.. když to my jako zákazníci nekoupíme, tak to zlevní a naopak