Zepple

Jak přesně funguje rychlovarná konvice?

Budu ráda, když se to pokusíte vysvětlit vlastními slovy… a taky budu ráda za jakýkoliv šikovný odkaz, ze kterého se to dá pořádně pochopit. :) Já jsem nic moc na internetu nenašla…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Elektrická energie-tedy to co je v zásuvce, kam strkáte šňůru spotřebičů se mění na tepelnou energii ve spirále, která je vlastně odporem.
Tato spirála ohřívá vodu až k bodu varu. Tepelná pojistka nastavená na danou teplotu v tu chvíli rychlovarnou konvici vypne tak, že přeruší napájení elektrické energie. Zároveň mechanicky vypne vypínač.