Jarda Dušek

Jak přesně funguje oběšení na klice?

Předpokládám, že vzhledem k nulové výšce pádu nedojde ke zlomení krčních obratlů a narušení míchy, čili okamžitému usmrcení. Jak je možné, že sebevrah přemůže pud sebezáchovy? Je možné, že by přerušením proudění okysličené krve do mozku, dýchání a podráždění bloudivého nervu nastalo bezvědomí v relativně krátké době?

Odpovědi
MacBack

Když se někdo oběsí, tak si neudělá jenom smyčku a strčí tam hlavu. Většinou stojí na něčem, co si podkopne. Potom většinou dojde ke zlomení vazu. Ale ne vždycky, potom se dusí.