Jarda Dušek

Jak přesně funguje oběšení na klice?

Předpokládám, že vzhledem k nulové výšce pádu nedojde ke zlomení krčních obratlů a narušení míchy, čili okamžitému usmrcení. Jak je možné, že sebevrah přemůže pud sebezáchovy? Je možné, že by přerušením proudění okysličené krve do mozku, dýchání a podráždění bloudivého nervu nastalo bezvědomí v relativně krátké době?

Odpovědi
huxa

Nikoliv, má celkem dost sekund na projevení reflexu. Většinou dotyčným pomáhají drogy, alkohol či prášky.

ponovotny

těžko odpovídat když se neví proč se ptáte
Doplňuji:
skutečně tak jak popisují huxa s neznabohem Jugarem, se sebevrazi uvedou často pomocí léčiv, alkoholu nebo drog do stavu blízkého hranici nebo i za hranici ztráty vědomí.
ohledně problematiky vašich rozdílných informací je to tak, že záleží na tom jak se jedinec „uváže“ a malinko i na tom jak je vyvinutý. Třeba z Německých koncentráků je známo, že pro výstrahu věšeli na drátu který uvázali tak aby se odsouzený dusil i několik desítek minut. Pokut je zaškrcení účinné tak ztáta vědomí přichází v řádu desítek sekund

anonym

Asi ten dotyčnej do sebe naleje flašku chlastu,bo si dát něco jinýho,pak o sobě skoro neví,strčí makovici do oprátky,a je to

mosoj

Bože , když se chceš oběsit tak se oběš tak, aby jsi si ihned strhl vaz. Půjde to i na té klice. Když si to necháš jenom zatáhnout a nebudeš vědomím mimo, pud sebezáchovy zapůsobí. To ale není oběšení to je sebemučení !!!

Jarda Dušek

Hmm…s těmi návykovými látkami také možnost. Co když je člověk nekuřák, abstinent a do tohoto způsobu skončení života jde zcela střízliv? Je možnost, aby ztratil vědomí během pár sekund?

Jarda Dušek

Ptám se z ryzí zvědavosti, na internetu jsem totiž k této problematice nalezl poměrně protichůdné odpovědi. Od takřka okamžitého bezvědomí, k šesti minutám trvajícímu dušení po desítky minut trvající agonii. Překvapuje mě, že se názory takto značně rozcházejí, zda je to neinformovaností, anebo možnými alternativami, které se dosti liší. Chápu, že tato problematika je poměrně tabuizována, leč skutečně bych to rád věděl.