Catarinca

Jak přesně formulovat stížnost na Městský úřad proti feťákům a sockám, co se pohybují na veřejných místech pro děti?

Jak napsat stížnost, určenou starostovi města, že nám-obyvatelům vadí feťáci, co si aplikujou drogy na veřejnosti za bílého dne na dětským hřišti a dochází tu zde i k prodeji drog, popíjejí tu a ten bordel… hrůza. Co vše mám do stížnosti uvést?
Doplňuji:
Situaci a stížnost chce řešit vícero lidí, hlavně maminky s dětmi. Podařilo se mi nafotit i nějaké fotky, jak si to míchají, aplikují. Je miz toho na zvracení. Vše jsem předala i policii emailem. Prý že to předali na kriminálku a že to je v šetření. Což bylo před 2 měsíci. A nic, ticho po pěšině… prej, že je na to málo lidí, aby se tomu všemu mohli věnovat. Před sedmi lety bylo řečeno, že se nemá do ničeho rejpat a upozornovat, že hlídají situaci.. a stále se nic neděje. A mě i jiným to už začíná vadit až moc. Chceme tedy na to všechno upozornit městský úřad, at také něco proti tomu koná (vydá veřejnou vyhlášku, že se prostě na těchto místech nesmějí shromažďovat, pít alkohol, apod.)

Nejlepší odpověď
briketka10

co zvednout tel. a vytočit městskou policii
ta se tímto problémem zabývá také, bude
rychleji vyřešen než nějaká stížnost, která
se může táhnout..

Další odpovědi
anonym

Jako účinnější, než psaní stížnosti, bych viděl volání PČR (a pokud tam je, i MP) – a žádal bych řešení konkrétního problému s konkrétním feťákem v konkrétním čase.
Pokud by PČR ´nekonala´ podle zákona (a mých představ), směřovala by okamžitě písemná stížnost – na konkrétní hlídku a s popisem konkrétní situace na Generální inspekci bezpečnostních sborů ( http://www.gib­s.cz/uvod-1/kontakty ).
Mám zkušenost, že zatímco starosta se vymluví na policajty apod., policajti se (s inspekcí ´za zády´) se nemají na co/koho vymluvit – a aby to otravování přestalo, konají…
😉
Doplňuji:
…„Prý že to předali na kriminálku a že to je v šetření. Což bylo před 2 měsíci. "…
😉
Přepošli ten svůj mail i odpověď PČR na GIBS s popisem další situace – ´nic se nezměnilo´… A v kopii to pošli i PČR, které jsi adresovala původní mail, pak můžeš do kopie přidat i toho starostu atd…
Pokud se totiž necháš ukonejšit – "je to v šetření“, tak je to v šetření zakopnutý pod stůl…

Drap

Uveď vše, co se ti nelíbí a co je v rozporu se zákonem. Vše co uvedeš, bude nutné i prokázat. Potom to má smysl.

Lamalam

Můžeš se zúčastnit veřejného zasedání městského zastupitelstva a tam svou připomínku přednést.

marci1

Pokud mohu doporučit, domluvte se s více rodinami a stěžujte si na Vámi uvedené situace.