Marvan

Jak přesměrovat poštu

Není řeč o emailech :) ale o fyzické poště. Když má člověk trvalé bydliště jinde než se běžně pohybuje a neustále chodí korespondence na adresu trvalého bydliště bez možnosti nastavení jiné adresy u odesilatelů, lze nějak nastavit na poště aby přeposílaly poštu kam potřebuji já?

Pokud je toto možné, předpokládám že budu must nejdříve zjistit pod kterou poštu spadám? Jak? A poté jim podepsat nějaký formulář s novou adresou kam doručovat že?

děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Na poště (původní nebo nové) si požádáš o „dosílání“. Vyplníš formulář, zaplatíš poplatek a zásilky ti budou chodit na novou adresu.

Další odpovědi
Emefej

Tuto službu využívám každé léto a funguje spolehlivě. Zajdi na poštu, paní za přepážkou vše zařídí.

Funna

jasně, že jde…na poště…http://ww­w.ceskaposta.cz/cz/nas­troje/zmena-mista-dodani-dosilka-pro-vsechny-dosle-zasilky-id29953/

WeeBear

Je to jednoduché. Jsou dvě možnosti, jednu ti zde poradili.

Na poště si řekni o tiskopis „Žádost / opatření adresáta“ (stačí ale klidně říct, zda chceš dosílku, či změnu ukládací pošty, dostaneš tiskopis stejný).

První možnost ti již poradili, je to dosílka. Minulý rok se platilo 120Kč / 6 měsíců, teď tam určitě bude zvednutá cena. Pošta ti chodí na novou adresu (kdekoli v republice) přímo do schránky. A to jak doporučená – tedy „na podpis“, ale i obyčejná.

Druhou možností je změna ukládací pošty. Ta je zdarma. Zvolíš si poštu, která je nejblíže Tvému současnému bydlišti a tu tam uvedeš. Je zde jen jeden problém – na zvolenou poštu se budou zasílat pouze evidované zásilky, tedy jen ty „na podpis“. Obyčejné ti dojdou přímo do schránky starého bydliště, tedy na adresu, která je napsaná na obálce.

Kdybys chtěl poradit, klidně mi napiš do interní pošty.

Zdroj: Praxe u ČP

anonym

Ano, nahlásit na poště kam chodí korespondence změnu zasílání pošty, je tam poplatek, tuším, 100 Kč/měs. Obávám se při jejich službách, že stejně plno pošty půjde na trv. bydliště. Pak reklamovat a dupnout si na ně.

bolak

No a nebylo by lepší si na tu schránku kam to chodí, jen nalepit lístek „Pan ten a ten se přestěhoval na adresu tu a tu“, hned pod cedulku se jménem nynějšího nájemníka? Sice neznám praktiky české pošty, ale pošťák se přece dívá kam to hází (podle jména), a v případě že ho tam nenajde odešle dopis na adresu odkud přišel, a z finančního hlediska poštu bude stát úplně stejně peněz když dopis pošlou zpět, jako když ho pošlou tobě. A ty bys to měl zadarmo.