Zvědavý

Jak přes PC pořídit snímek webové stránky?

Dejme tomu že mám na PC nějakou webovku s článkem a fotkami a chci ho vyfotit přes PC. Jak to udělat? Kde v nastavení nebo kde to mám hledat? Díky.

dpl. to nejde. k tomu prt sc určitě ještě něco jiného. na pc windows 8

Nejlepší odpověď
Cenobita

  1. Před focením doporučuji stránku maximalizovat pomocí klávesy F11, pokud jde o stránku a ne o ovládací prvky.
  2. Potom stiskem klávesy PrintScreen (PrnScr) se obrazovka vyfotí a je ve schránce (clipboard)
  3. režim plné obrazovky se ukončí F11
  4. ze schránky je možné obrázek uložit do malování, případně jiného grafického programu (FotoShop), do těla HTML mailu nebo do Wordu pomocí kombinace CTRL+V

Další odpovědi
Tw!st

je na to klávesa prt sc je většinou napravo od F12. Pak už jen někam vložit, třeba do malování a uložit

led

1 – Používam tlač do pdf. https://www.go­ogle.sk/search?q=tla%C4%­8D+do+pdf&oq=tla%C4%8D+d­o+pdf&ie=UTF-8#q=tla%C4%8D­+do+pdf+free
Mám nastavenú ´ctrl_P´ tlačiareň prioritne „tlačiť do pdf“ a potom článok, ktorý chcem si vytlačím buď ako celú ´web stranu´ alebo len ´zjednodušiť stránku" a už len určím (aj to mám prednastavené) kam sa to má uložiť.
2 – myšou si označím buď celú stránku, alebo jej časť na skopírovanie, potom pomocou ´ctrl_C´skopírujem a vložím do edítoru (napríklad Wordu).
Prečo píšem edítoru? Pretože to skopírované môžem vložiť do grafického programu a použiť ako obrázok (výhodné tam, kde nemáte vhodný textový editor) výsledok si pozriete ako obrázok so zväčšením podľa potreby.

Zvědavý

tlačítko prt sc mi zjevně nefunguje. doslal bych nějaké upozornění že byl pořízen snímek ?

cochee

Ne, nedostal, ve skutečnosti se „nepořídil snímek,“ jen se clipboard naplnil grafickými daty.

Zvědavý

A kde se nachází clipboard prosím ?

cochee

Clipboard je virtuální schránka obsluhovaná operačním systémem. Není obsluhovatelná přímo; slouží k jednoduchému přenosu dat. Nemusí to být hned grafická data, může to být třeba text, kus Wordovského dokumentu včetně grafiky, číslo atp. Obsluha vícero způsoby, nejjednodušší jsou asi zmíněné zkratky Ctrl+C, Ctrl-V. Zde naplníš pomocí PrintScreen onu schránku grafickým obsahem, proto když chceš tento obsah přenést jinam, musí to být grafický editor nebo aspoň prohlížeč obrázků, prostě program schopný práce s obrázky; nemůže to v tomto případě být třeba Kalkulačka nebo Zápisník.