Lucka1988

Jak postupovat při prodeji a přepisu auta, když je pojízdné, ale bez STK?

Chci prodat auto je bez sth lae je pojízdné má nadále platné pojištění jak řešit s kupujícím přepis?

Odpovědi
gecco

  1. sepište a podepište smlouvu
  2. auto ať si kupec na odtahu odveze na STK – je nutná evidenční prohlídka
  3. kupec ať si uzavře pojistku (nebo musí být schopen prokázat, že nepojištěné auto výhradně ´skladuje´ na soukromém pozemku)
  4. zajděte na DI provést přepis (nebo dej kupci kromě dokladů od auta i plnou moc k převodu)
  5. svou pojistku zruš

cukrar

Stejně tak, jako když je platná STK, jen s tím rozdílem, že vozidlo nepojede po své ose.
Souhlasil bych s kolegou gecco, jen bych nedával nikomu plnou moc. Co se stane, když on vozidlo nepřepíše?

  1. sepište a podepište smlouvu
  2. auto ať si kupec na odtahu odveze na STK – je nutná evidenční prohlídka, vy s ním jděte na evidenčku, nedávejte doklady z ruky
  3. kupec ať si uzavře pojistku…nedávejte doklady z ruky
  4. zajděte spolu na evidenci vozidel provést přepis
  5. svou pojistku zruš

Lucka1988

děkuji za odpovědi právě sem nevěděla jestli mi udělají evidenčku bez stk a pak sem googlila a taky sem to našla, ještě jedna otázka co dát dotyčnému do ruky nebo na co si dát pozor protože když mu dám všechny papíry od auta aby si udělal evidenčku tak abych ho pak ještě někdy viděla jsem k dost nedůvěřivá 🙂

cukrar

Vždyť píšu, nedávat doklady z ruky!!
Pojedete s prodejcem na evidenčku. Předložíte techničáky a on si jen zaplatí evidenčku na jeho jméno.