Lajk

Jak přeposlad soubor přes USB nebo kabel k místní síti LAN???

Potřeboval bych přeposlad nějaké soubory z PC do Netbooku a tasy jsem se dozvěděl že se to dá přes USB nebo kabel k místní síti!!! Tak jsem to zkusil ale neoběvilo se mi nic přes co by se to dalo přetáhnou jako tomu je např. z PC do Telefonu!!! A tak bych chtěl vědět jak se to děla popř. co k tomu potřebuju a kde to seženu!!! Předem děkuji za rady!!!

Nejlepší odpověď
blesk26

Přes USB těžko, ale pokud máte klasický síťový UTP kabel, tak tím to půjde.

Jsou 2 možnosti:

  1. Počítače máte ve stejné síti (připojené k jednomu routeru), což bude asi Vás případ. Pak by mělo jednoduše stačit na jednom pC nasdílet složky a na druhém otevřít Místa v síti a tam byste měl druhý počítač objevit a soubory půjdou přetáhnout.
  2. Nemáte doma switch nebo router a chcete zkrátka propojit dva počítače, což uděláte následovně. Nejdříve pro jistotu, že se to nebude třískat doporučuji vypnout wifi a odpojit od internetu, aby byly síťovky volné. Kabelem počítače propojíte, oběma ručně nastavíte IP adresy ve stejné síti (např. 192.168.1.1 a druhému 192.168.1.2, maska podsíte 255.255.255.0, nic jiného není třeba nastavovat) a pak doporučuji preventivně vypnout všechny firewally, označit složky se kterými chcete pracovat jako sdílené a na druhém počítači otevřít místa v síti a měl by se tam první počítač objevit i se sdílenými složkami, které lze poté přetáhnout.

Nic složitého :)

Lajk

Děkuji za odpověď ale ještě bych teda potřeboval vědět co to sou ta místa vsíti o kterých jste mluvil!!! Moje znalosti ohledně bližších informací týkajících se počítačů jsou na velmi nízké úrovni (jsem jenom lajk)!!! Předem Děkuji za upřesnění!!!