Avatar uživatele
Lajk

Jak přeposlad soubor přes USB nebo kabel k místní síti LAN???

Potřeboval bych přeposlad nějaké soubory z PC do Netbooku a tasy jsem se dozvěděl že se to dá přes USB nebo kabel k místní síti!!! Tak jsem to zkusil ale neoběvilo se mi nic přes co by se to dalo přetáhnou jako tomu je např. z PC do Telefonu!!! A tak bych chtěl vědět jak se to děla popř. co k tomu potřebuju a kde to seženu!!! Předem děkuji za rady!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka před 4833 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
blesk26

Přes USB těžko, ale pokud máte klasický síťový UTP kabel, tak tím to půjde.

Jsou 2 možnosti:

  1. Počítače máte ve stejné síti (připojené k jednomu routeru), což bude asi Vás případ. Pak by mělo jednoduše stačit na jednom pC nasdílet složky a na druhém otevřít Místa v síti a tam byste měl druhý počítač objevit a soubory půjdou přetáhnout.
  2. Nemáte doma switch nebo router a chcete zkrátka propojit dva počítače, což uděláte následovně. Nejdříve pro jistotu, že se to nebude třískat doporučuji vypnout wifi a odpojit od internetu, aby byly síťovky volné. Kabelem počítače propojíte, oběma ručně nastavíte IP adresy ve stejné síti (např. 192.168.1.1 a druhému 192.168.1.2, maska podsíte 255.255.255.0, nic jiného není třeba nastavovat) a pak doporučuji preventivně vypnout všechny firewally, označit složky se kterými chcete pracovat jako sdílené a na druhém počítači otevřít místa v síti a měl by se tam první počítač objevit i se sdílenými složkami, které lze poté přetáhnout.

Nic složitého :)

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lajk

Děkuji za odpověď ale ještě bych teda potřeboval vědět co to sou ta místa vsíti o kterých jste mluvil!!! Moje znalosti ohledně bližších informací týkajících se počítačů jsou na velmi nízké úrovni (jsem jenom lajk)!!! Předem Děkuji za upřesnění!!!

před 4833 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek