KatkatkaW

Jak přenastavit výchozí webový prohlížeč?

(Mozilla Firefox ⇒ Google Chrome)

Nejlepší odpověď
Bedy

Skočte do Start-ovládací panely-přístup a výchozí nastavení programů.
A přesně jak píše badisko, Google Chrome sleduje aktivitu svých uživatelů, proto doporučím psíš zůstat u mozilly Firefox nebo přejít na jiný prohlížeč, například již zmíněnou Operu nebo Internet Explorer.

Pokud se Vám Google Chrome líbí a jiný prohlížeč byste už nechtěla, doporučím Iron. Iron (a další prohlížeče) narozdíl od Google Chrome
•nemá žádné klientské číslo (na rozdíl od Chrome), 100% tedy nemůžete být dohledatelní co a jak na internetu navštěvujete atd.
•nezapisuje si, kdy byl Iron prohlížeč nainstalován
•při psaní do adresního řádku Iron nenašeptává – toto našeptávání je totiž realizováno dotazem na Google (vlastně tak jsou odesílány informace co a jak navštěvujete)
•místo chybové stránky serveru zobrazuje Chrome chybovou stránku Google, toto Iron nedělá
•Google Chrome při chybá odesílá hlášení firmě Google, toto opět Iron nedělá
•Iron nepředává žádné dodatečné informace o prohlížeči, Chrome např. informuje, kde a kdy bylo staženo atd.
•Iron neobsahuje aplikaci Google Updater – ta je povinnou součástí Google Chrome a při každém spuštění Windows instaluje na pozadí (bez vašeho vědomí) aktualizace (pokud tedy nepoužíváte např. firewall třeba ZoneAlarm Free a HIPS aplikaci, třeba Spyware Terminator) – ty vás na tyto procesy na pozadí upozorní, a můžete jim zabránit, i je napořád zakázat
•Iron nespouští 5 sekund po spuštění na pozadí domovskou stránku Google

Zdroj: http://www.zdar­ma.org/1018-srware-iron-prohlizec-jako-google-chrome/

Další odpovědi
badisko

otevres nastroje najdes je na prave strane nahore ..kliknes na nastaveni …(to se nachazi nekde dole ) po otevreni nove karty nastaveni sjedes az uplne dolu a tam je napsano >vychozi prohlizec< tak odkliknes nastavit Gogle jako vychozi prohlizec …
jen malej postreh na konec ..Google sleduje tvou aktivitu na webu je to proste smirak..tak zustan radsi u Mozilly Firefox ..nebo dobrej prohlizec je Opera je libiva prehledna lehce ovladatelna nebo popripade Maxthon taky neni k zahozeni…

Braník

nástroje-možnosti

badisko

branik a kde to tam asi ma hledat ?…nastroje moznosti?…velice kvalitni odpoved jen co je pravda …v karte nastroje zadne moznosti nejsou :)…