Snoopy1500

Jak přemluvit rodiče aby mi koupili morčátko?

Moc bych chtěla morče, ale mamka mi ho nechce dovolit. Mám už doma pejska, kterého mám moc ráda a starám se o něj dobře. Když jsem se ptala mamky tak mi řekla že nechce žádné zvíře v domě, protože podle ní asi morčata smrdí atd… Co mám tedy dělat? Nevíte někdo jak maminu přemluvit abych si ho mohla koupit?
Doplňuji:

Efchen:Já to právě taky tak myslela, že by bylo morčátko na chodbě, ale je problém to mamce vysvětlit, protože ona mě ani neposlouchá, uhýbá očima a zlobí se na mě.

Nejlepší odpověď
bolak

Morčata smrděj jen když jim dva měsíce nevyčístíš bobky z klece (vlastní zkušenost).
Matka mlží, zřejmě má pro to co říká nějakej jinej důvod, možná na ni v dětství zaútočila angorská samice, možná že je to něco jinýho, těžko říct. Musíš pátrat.

Argument č.1) pes smrdí daleko víc něž morče
Argument č.2) můžeš říct že si ho pořídíš na zkoušku, a když bude smrdět, tak ho vrátíš (pustíš do lesa nebo do moře)

A i kdybys narazila na vopravdový žumpózní morčátko, tak dáš do klece jen o trochu víc hoblin a pokojíček ti bude krásnět vonět dřevem. V nejhorším případě uthneš tátovi z auta wunderbaum.

Jinak uhýbáni očima je známka strachu…

Další odpovědi
terry

Chudák morče – na chodbě.
Nemyslíš, že mu tam bude samotnému trochu smutno?

Efchen

My máme také psa i morče a původně byl stejný problém a dopadlo to tak,že rodiče byli přemluveni a morče sídlí na chodbě. Kompromis. Občas si ho berou dovnitř mladší sourozenci a mazlí se s ním,al jsou jen u sebe a pak ho zas vrátí na chodnu. Tím pádem to u nás nesmrdí…

ANONYMKA-248

Chtěla jsem papouška a zkoušela jí přemluvit trošku uplácením ;D
Byla jsem tenkrát v 5 třídě a říkala jsem jí, že se o něj budu starat atd… A pak mě to trklo namluvila jsem jí že když budu mít vyznamenání tak jestli mě ho koupí celý rok jsem se dřela a stálo to zato papouška jsem dostala..;)

Nykki

Máme doma morče.. Je u nás v pokoji a když se mu to pravidelně čistí tak vůbec není cítit(tedy pokud k tam nestrčíš hlavu a když mu to čistíš tak to smrdí,jinak ne)…
Hele jak koho mužeš přemluvit,kámoščiny rodiče jí nedovolí ani rybičku a to po ní touží už od školky..

kobranek

Morčata smrdí maximum 1– 1,5 měsíce. Potom se to začne zlepšovat. Musíš nám říct, jaké má tvoje máma slabý místo. Třeba jestli Ti někdy neříkala nějakou smutnou historku ze svého dětství. Když jí ji řekneš, rozbrečí se a řekne: "Tak dobře.

To byl jen příklad. Takže nám to řekni, OK?
Doplňuji:
Aha. Tys jí tohle chtěla říct, ale ona uhýbá očima. To dělá schválně. Takže jí to musíš rovnou říct. Ty říkáš: (příklad) „Mami, o tom morčeti…“ a ona uhýbne očima a vstrčí si palce do uší. Když to zakřičíš, zlobí se na Tebe. Takže jí řekni rovnou: „Já myslela, že to morče bude mít pelíšek na chodbě! Ne vevnitř!“ a možná to vyjde. Když tak se na mě obrať. Štěpán.

alenad

Chtěj jako psa , ale nejlíp dogu , nebo jinou nadměrnou , slintající rasu – moc dyndej pořád dokola – a uvidíš , že rodiče budou rádi JEN za to zlaté morče :)

bbk

Dokaž rodičům že si zodpovědná to je asi tak jediná rada co ti můžu doporučit.Pokud máš dům ze zahradou tak mužeš morčatum koupit(mě jí dělal táta) ohrádku a při hezkém počasí se tam můžou vesele pást celej den takže ušetříš za jídlo a nenadelaj si tolik do klece a neni nutno tolik měnit podestýlku.Navíc ty hobliny krásněj voněj tak 2–3 dny takže to krásně provoní celou místnost.Dělaj i s ruznýma vůněma třeba jabková nebo citronová.Morče neni žádna věda a neni to ani moc drahá záležitost ,teda až na počatečni vybavu jako klec atd.Přeju ti hodně štestí a at se ti podari mamku přemluvit;)

konvalinkab

Pořád jenom breč, takhle nějak sem to dělala i já. Myslím že to nebude problém. Já mám doma králíka, a vyprosila jsem si psa. Ano, morčátka smrdí, ale záleží na kvalitě podestýlky. Také jsem měla morče, ale měla jsem na něj alergii.

Edis

Morče vůbec nesmrdí. Ať se mamka vůbec nebojí (znám to). Svému morčeti čistím klec každý den (bez hoblin) jen noviny a jde to.