miláššek :*

Jak přemluvit rodiče , aby mi koupili malé kotě.?

Dobrý den , chtěla bych poprosit o pomoC. Je mi 13 a stašně moc bych si přála kotě.Kámoška má 2 koťata a řekla mi jestli chci , že by mi jedno dala.Mám doma 2 andulky . O ty se staram jako kdyby byly moje vlastní děti.Bydlím s rodičema v bytě , ale nevím jestli by mi to dovolili . Ve škole se začínám lepšit , což je dobře.Prosíííím poraďte .. děkuju ;)
Doplňuji:
Ps: dřív jsem měla taky v bytě kočku a andulky . kočka na ně vůbec neútočila a byla přítulná.teď jsem si v knihovně půjčila pár knih tak skusám něco nastudovat a pak to na rodiče vybalím.. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Napřed s rodiči začni vyjednávat. Z tvého dotazu je patrné, že rodiče ještě ani netuší, že jsi zatoužila po kotěti a že už ho máš dokonce zamluvené. Připrav si argumenty, počkej si až budou rodiče v dobré náladě nebo jim takovou náladu připrav tím, že jim přichystáš nějaké příjemné překvapení a potom to na ně vybal! Někdy se vyplatí získat napřed jednoho rodiče a potom druhého. Každý zvlášť se nechá možná lépe zdolat. To musíš vědět ty sama nejlíp. No a kdyby se to teď nepodařilo a rodiče si budou klást nějaké podmínky, tak je zkus přesvědčit svým chováním, že si kotě zasloužíš. Kotě si seženeš snadno i později, koťat je vždycky víc než zájemců !

Další odpovědi
Damiana

Nepíšeš, že ti rodičové to koťato zakázali. Jestli ti už ale dovolili dvě andulice, asi mají ke zvířeně docela pozitivní vztah. Já bych toho chlupáče normálně donesla domů – jako na návštěvu s tou kámoškou. Koťátečka jsou velice roztomilá a tak bych ho šupem nacpala do klína tomu z rodičů, který bývá ze zvířátek víc naměkko. Jestli není z kamene, tak mrňous už nikam zpátky nepocestuje.:-) Tuhle situaci znám, také jsem si v pubertě přála zvířátko a měla jsem ho. A piplala jsem ho poctivě. Myslím, že je hezké, že toužíš po zvířátku a chceš se o něj starat. Máš na to ideální věk a je to zasloužilá „zábava“. Mít v rodině zvířecího káma je fajn. Přeji ti, aby ti to vyšlo! 🙂

anonym

to je dobře že jsi se polepšila ve škole a když ještě doma pomůžeš třeba s umytím nádobí a menším úklidem,jako třeba mít vždy uklizený pokojík,vynášt koš tak se ti možná kotě dovolí,ale jestli chodíš do nějakých kroužků a tví rodiče do práce,tak by kotě bylo dlouho doma samotné,a kočky pak dělají neplechu,skáčou po nábytku,mohou likvidovat záclony a podobně,tak to chce pořádně promyslet jestli si pořídit kotě nebo raději něco menšího,jako třeba křečka či morče

kropitko

NO já ti poradím, tak jsem to udělala já, když jsem byla o něco menší než ty. Rodiče nechtěli o kočce ani slyšet, jelikož jsme měli psy. No tak jsem domů přitáhla páreček myšiček a tím přesvědčila rodiče, že kočku nutně potřebujeme,,, 🙂

anonym

Na rozdíl od svých kolegyň se přikláním k rovnému a čestnému jednání. Takhle jsem byla zvyklá jednat i se svými dětmi. Také jsme doma měli andulky, korely, koťata a pejsky. Když syn nebo dcera přišli s tím, že nějaké zvířátko chtějí, tak jsem si s nimi v klidu sedla, probrali jsme, co to pro koho bude obnášet, kdo se jakým způsobem bude na ošetřování zvířátka podílet a když všichni souhlasili (a souhlasili pokaždé), tak jsme zvířátko sehnali. Koťata jsme většinou dostali od sousedky. Štěňátka a ptactvo jsem sháněla u chovatelů já. Děti si potom pouze vybraly, které z vrhu se jim nejvíc líbí.
Kdyby na mne děti šly s nějakou pokoutní taktikou, tak bych nikdy s něčím takovým nesouhlasila. Podrazy, taktizování a křiváctví se mi odjakživa z duše protivily. V rodinných vztazích by rozhodně místo mít neměly.

kukulicka

Řekni že chceš pomoc těm chudákům z útulku.

iwrana

Jestli ti opravdu na tvých andulkách záleží,tak si nepořizuj kočku.Bude na ně útočit,plašit je,stresovat.

quentos

ještě přidám několik odpovědí na podobné otázky; v nich sice nejde o kotě, ale v zásadě je jedno, na co rodiče přemlouváte, tipy jsou pokaždé stejné.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-premluvit-rodice-aby-mi-koupili-kocku?podobna=1

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-premluvit-rodice-aby-mi-koupili-morcatko?podobna=1

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jak-premluvit-rodice-aby-mi-dovolili-vzit-si-psa-z-utulku?podobna=1

Sůwa

Nechci mentorovat, ale i koťátko vyroste ve velkou kočku, nebo kocoura a už zdaleka není tak roztomilé. Taky je třeba si uvědomit, že to není zas tak levná zaležitost, mimo krmení i třeba kastrace, pravidelné očkování a když náhodou přijde nemoc, nebo úraz, jsou účty u veterináře mnohdy astronomické. Ještě taková maličkost – teď je ti 13 let a kočka se dožívá cca 15 let i víc a to už budeš dospělá. Zrovna snad včera tu psala jedna, jestli má dát psa do útulku, když má její dítě alergii. To všechno je třeba zvážit…