Hifive

Jak přemluvit rodiče?

Kamarádka se mě včera zeptala, jestli s ní a s jejím tátou nechci jet s cestovkou autobusem do předvánoční Vídně, protože její mamka onemocněla a jinak by to i propadlo a rodiče mě tam nechtějí pustit, protože má být v noci náledí a bojí se, že autobus havaruje. Já tam ale chci strašně jet a nechci kamarádku zklamat. A vím, že nehoda se sice může stát, ale denně jezdí stovky autobusů a aut…

Nejlepší odpověď
huxa

nepřesvědčíš je…

Další odpovědi
Katrous

Kdybych soudila podle svých rodičů tak by mě určitě nepustili.Třeba jsem chtěla jed s kamarádem na rally,nepustili mě a není se co divid když zemřely ty 4 holky :P ale nemusí to být jen sněhem ! vzpomen si třeba jak děti jeli z lyžařského kurzu a autobus narazil do mostu…skoro všichni mrtví :P a taky to nemusí být vaším autobusem ale jiným vozidlem…jestli už jsi někdy jela celou noc v čr tak bys měla začít bát :P

redy

Asi je musíš přesvědčit, že nehoda jakákoliv se může stát i doma.
Celej život je loterie:p

venkovan

Hlavní tahy budou rozsolené. Ale mám pocit, že je to celkem normální reakce rodičů, když se jim dítě začíná škrabat z hnízda ven. A možná mají strach, aby se ti tam nic nestalo.
Nicméně – takových zájezdů ještě bude.
Doplňuji:
Nestrašte se nehodami.
Je jí nějakých 16 let – vsadil bych, že rodiče se víc bojí o ni jako o zvědavou a v neznámém prostředí celkem dobře zranitelnou mladou ženu. Dejte jim čas, aby si zvykli, že mládě se z hnízda rozhlížet.