Avatar uživatele
endyis

jak přemluvit rodiče??

Potřebuji přemluvit rodiče aby mě pustili na střední jinám než do sousedního města.Bratr ten bydlel u otce a sestra bydlela 150km od domova a nebyl to problém ale když najednou chci já tak je to strašnej problém.Co stím??
Doplňuji:
U nás je škol podstatně hodně a některý jsou i uznávaný ale já to tady nesnášim.Je tu mrtvo a nejlepší kamarádka se stěhuje…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4432 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

No to je snad jasné ne? Protože jsi poslední. Když odejdeš i ty, kdo jim zůstane? Vzpomeň si na pohádky – první dva bratry pustili rodiče do světa docela ochotně, ale u benjamínka se konaly srdceryvné scény. Zkus je v tomhle duchu přesvědčit, že právě ten nejmladší, byl vždy nejúspěšnější!
Sice ti asi teď nejde zrovna o prince, ale tvá touha po vzdělání by jim jako „dobrý skutek“ měla „stačit“. 🙂 Pokud ti ale nejde jen o to, nebýt pod dohledem a moci si vyhazovat z kopítka.
Já ale tvé dospělé rozhodnutí osamostatnit se dost oceňuji, zejména v době, kdy se některým rodičům nepodaří svého potomka „vykopnout“ z mamahotelu ani po třicítce.

Jenom kvůli nudě a stěhování kamarádky to ale nedělej.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Amie

No každopádně si myslím, že když rodiče přišli o bratra i sestru, nechtějí ztratit i tebe tak si tě hýčkají doma.
Prostě jim to řekni na rovinu a popravdě, jestli je ta škola lepší než u vás. U mě zabralo, že náše škola stála za velký kulový, takže pokud jim nastíníš, že je k ničemu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lorrien

tak z vlastní zkušenosti z minulého měsíce ti řeknu, že to se ti prostě nepodaří. jestli je to otázka typu střední školy, tak jdi na gympl a věnuj se oboru až na vysoké. jestli chceš jen vystřelit od rodičů, tak to ti silně nedoporučuji, neboť na intrech mají přísnější režim než ve spartské rodině. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Damiana odpověděla krásně. Přesto si dovolím ještě doplnit svůj názor: V první řadě musíš sama vědět, co a proč vlastně chceš. Pokud rodiče jsou neoblomní a nesouhlasí s Tvým výběrem školy, asi jsi je nedokázala svými argumenty přesvědčit. Budeš muset popřemýšlet o důvodu, proč to tak je. Třeba potřebují slyšet, že chceš být samostatná, nebo to, že školy ve Tvé blízkosti Ti nenabízejí studium, o jaké máš zájem a pro něž máš nejlepší předpoklady. Upozorňuji Tě ale na to, že tahle volba se bude těžko brát zpátky, když Ti rodiče vyhoví a budeš na školu smět dojíždět. Nemusí se Ti podařit sehnat internát, a každodenní dojíždění je hodně únavné. Zvaž předem zodpovědně všechna pro a proti. Stěhující se kamarádka je sice důvod k lítosti, ale ne problém, který bys měla řešit Ty na svůj úkor. A ještě něco: I když dnes to tak nevidíš, takhle bezstarostné období, kdy máš vše zajištěno doma, už nikdy v životě nepoznáš. Važ si toho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Protože jsi nejmladší.
Zkus najít nějaké konkrétní důvody, proč bys měla jít zrovna tam, kam chceš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MichalN

No podle odpovedi se zda ze mas smolika, protoze jsi nejmladsi 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek