jak přemluvit rodiče??

Potřebuji přemluvit rodiče aby mě pustili na střední jinám než do sousedního města.Bratr ten bydlel u otce a sestra bydlela 150km od domova a nebyl to problém ale když najednou chci já tak je to strašnej problém.Co stím??
Doplňuji:
U nás je škol podstatně hodně a některý jsou i uznávaný ale já to tady nesnášim.Je tu mrtvo a nejlepší kamarádka se stěhuje...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No to je snad jasné ne? Protože jsi poslední. Když odejdeš i ty, kdo jim zůstane? Vzpomeň si na pohádky - první dva bratry pustili rodiče do světa docela ochotně, ale u benjamínka se konaly srdceryvné scény. Zkus je v tomhle duchu přesvědčit, že právě ten nejmladší, byl vždy nejúspěšnější!
Sice ti asi teď nejde zrovna o prince, ale tvá touha po vzdělání by jim jako "dobrý skutek" měla "stačit". :-) Pokud ti ale nejde jen o to, nebýt pod dohledem a moci si vyhazovat z kopítka.
Já ale tvé dospělé rozhodnutí osamostatnit se dost oceňuji, zejména v době, kdy se některým rodičům nepodaří svého potomka "vykopnout" z mamahotelu ani po třicítce.

Jenom kvůli nudě a stěhování kamarádky to ale nedělej.

Další odpovědi:

Pokročilý

No každopádně si myslím, že když rodiče přišli o bratra i sestru, nechtějí ztratit i tebe tak si tě hýčkají doma.
Prostě jim to řekni na rovinu a popravdě, jestli je ta škola lepší než u vás. U mě zabralo, že náše škola stála za velký kulový, takže pokud jim nastíníš, že je k ničemu...

Pokročilý

tak z vlastní zkušenosti z minulého měsíce ti řeknu, že to se ti prostě nepodaří. jestli je to otázka typu střední školy, tak jdi na gympl a věnuj se oboru až na vysoké. jestli chceš jen vystřelit od rodičů, tak to ti silně nedoporučuji, neboť na intrech mají přísnější režim než ve spartské rodině. ;)

Damiana odpověděla krásně. Přesto si dovolím ještě doplnit svůj názor: V první řadě musíš sama vědět, co a proč vlastně chceš. Pokud rodiče jsou neoblomní a nesouhlasí s Tvým výběrem školy, asi jsi je nedokázala svými argumenty přesvědčit. Budeš muset popřemýšlet o důvodu, proč to tak je. Třeba potřebují slyšet, že chceš být samostatná, nebo to, že školy ve Tvé blízkosti Ti nenabízejí studium, o jaké máš zájem a pro něž máš nejlepší předpoklady. Upozorňuji Tě ale na to, že tahle volba se bude těžko brát zpátky, když Ti rodiče vyhoví a budeš na školu smět dojíždět. Nemusí se Ti podařit sehnat internát, a každodenní dojíždění je hodně únavné. Zvaž předem zodpovědně všechna pro a proti. Stěhující se kamarádka je sice důvod k lítosti, ale ne problém, který bys měla řešit Ty na svůj úkor. A ještě něco: I když dnes to tak nevidíš, takhle bezstarostné období, kdy máš vše zajištěno doma, už nikdy v životě nepoznáš. Važ si toho.

Zlatý

Protože jsi nejmladší.
Zkus najít nějaké konkrétní důvody, proč bys měla jít zrovna tam, kam chceš.

Pokročilý

No podle odpovedi se zda ze mas smolika, protoze jsi nejmladsi :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.