terezasmirc

Jak přemluvit mámu aby mi dovolila psa ??????

Je mi 14 let,žiju jen s mámou,psa máme,ale už je starý a nemůžu s ním chodit na procházky. Už asi 4 měsíce se snažím přemluvit mámu aby mi dovolila psa,ale pokaždé odpověď byla ne. Psala jsem jí vždy v smsce nebo na skype slohovky co všechno bych pro to udělala nebo jsem za ní šla a snažila se jí přemluvit ale vždy mi řeka že se o tom nechce bavit a tak jsem ji furt otravovala,ale vždy odpověděla jen ,, ne" . Jednou jsem se ji zeptala jestli by mi dovolila štěně které hledá domov které bylo uvázáno venku,protože ho majitelé nechtěli,odpověď byla opět NE. Tak mě napadlo že bych se jí zeptala co by dělala kdybych si ho domů prostě přivedla,a ona odpověděla že bych ho musela vrátit a já jí řekla že bych s tim nesouhlasila a chtěla si ho nechat a ona řekla ,, to by sis nedovolila" takže by mě za to třeba i zmlátila. Moje máma není takovej ten typ co by si ho zamilovala a už si ho chtěla nechat,myslím že by mi i přesto řekla at ho dám pryč. Jednoho dne nás s kamarádkou napadlo že bychom udělali jakože mi ho koupila k vánocům a já o tom jakoby vůbec nevěděla,ale vůbec si neumím představit co by mi na to řekla. Poradíte mi ještě nějaké nápady jak jí přemluvit? Už si nevím rady :(

Nejlepší odpověď
badisko

pockat az vas starik opusti …a pak jako nahradu treba stene …podivej kdyz nechodis ze starym psem ven… kvuli jeho stary …jemu prochazka nevadi ..ty chces proste jineho psa …a pes neni hracka …chudak mama to ji na stary kolena taky hodis do domova duchodcu protoze je stara ?
Doplňuji:
podivej se na to z mamciny strany …tobe je 14 poridis si stene …to je fajn..ale pak pujdes za par let nekam na skolu a pes zustane u mamy …a ta se onej bude starat …esly mas rada psy… tak si par roku pockej a pak si ho porid …jses proste v blbym veku to je vse …a pes je zavazek ma leta ..a navic …za rok dva prijdou na radu kluci a tobe bude nejakej pes ukradenej …tak to proste je …

Další odpovědi
beer

Podobnáotázka tu byla již mnohokrát,stačilo jen malinko hledat:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jak-premluvit-rodice-aby-mi-dovolili-vzit-si-psa-z-utulku
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-presvedcit-rodice-aby-mi-dovolili-psa
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-presvedcit-rodice-ze-se-o-psa-postaram-a-jekeho-psa
a další.
Doplňuji:
Možná se máma bojí jen toho, jak by se starý pes s novým snášeli. Většinou to ale dopadá tak, že ten strarý vedle jtěněte jakoby omládne a soužití je báječné. Prober to s mámou líp.

lukas.zmizik

já bych ti alespoň na víkendy mohl půjčovat našeho psa. mělo by to jednu výhodu – on váží asi tak 80 kilo, tak že kdyby se mamka rozhodla, že ho vyhodí z domu, tak ho nevyhodí, protože ho nikdo neunese…a když si lehne na zem tak to je konečná…bude se snažit celá vaše rodina dostat psa z domů a nakonec to třeba bude i sranda… ale stejně se to nepovede

http://www.zmi­zik.com/upload/ar­tus_01.jpg

Týnuš

Moje rada je začala bych si víc všímat starého pejska třeba hrát si sním doma když nemůžeš ven nebo ho škádlit mazlit se snim atd..
musíš mamce dokázat že si schopná postarat se i o starého psa který už není aktivní ale potřebuje taky domov a lásku.
PS:na vánoce bych to nezkoušela pokud z vánoc nechceš mít peklo

Coliffe

Já měla taky takový problm. 6 měsíců jsem přemlouvala, nakonec to vyšlo. Budu mít psí „jednohubku-jorkšíra“.

terezasmirc

Badisko: Já vím,nad tím vším už jsem přemýšlela.Pes je nejlepší přítel ělověka,vždy jsem měla hrozně ráda zvířata,a nikdy bych je nezatratila kvůli klukovi nebo tak. Teď chodím do 9. třídy a ze školy příjdu domů a nemám co dělat.Takže čas bych na něj určitě měla. Máma mi říká at si ho pořídím až budu bydlet sama,to odpoví každý rodič,ale nikdy nevíte kdy se z domova odstěhujete,znám případy,že se lidé neodstěhovali od svých rodičů nikdy…

terezasmirc

Ne,jde o to,že náš pejsek je starý a slepý,a když bych ho vzala na procházku,byl by vystrašená,protože by nevěděl kde je,a také už moc nemůže chodit,my sice máme zahradu,ale už se po ní ani neprochází protože neví kde je,a naráží. A to na té zahradě žil 12 let.

Já vím,hledala jsem,ale tohle je právěže jiný případ.