Lencis

Jak přemístit pavoučí rodinku?

Pro někoho možná zcela zcestá otázka, ale jak mám přesunout pavoučí rodinku aniž bych jí ublížila. Objevila jsem při úklidu pavoučici s vylíhnutými pavoučky. Ne, že bych k nim měla nějaký vztah.. spíš naopka, přesto nějak nechci vzít vysavač… když je prostě naberu na papír a odnesu ven… přežijí to? Za jak dlouho po vylíhnutí jsou pavpuci vlastně soběstační… no minimálně se třeba něco dozvím :) Díky
Doplňuji:
Díky… a neroutečou se mi po bytě? Manžel navrhoval je opatrně smest jemným smetáčkem a odnést do sklepa… i s tím smetáčkem… a nechat je tam ať si přelezou kam budou chtít…

Nejlepší odpověď
beer

Využil bych metodu tvého manžela s další možností – vypustit je ven. Většina našich druhů venku přežije a právě teď je období, kdy takoví mrňaví pavoučci budou stavět své sítě „babí léto“, aby se mohli od rodných pavučin dál zabydlovat.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Louise:3

Jestli jim opravdu chcete pomoct,tak je tam nechte,kdyby jste je vzala na papír,mohla by jste je i poničit na zdraví..
..nechte je tam cca 3–4 dny,potom je klidně odneste:)

hanicka.k.cb

Podle mě to neni divný, pavouci jsou užitečný zvířata, a neznám žádný důvod pro to je zabíjet, nebo jim ubližovat :) Venku to určitě přežijou, přecejenom ne všichni žijou vevnitř :)

Jsemtady

Jedna ta bestie uz ti urcite utekla a je nekde pod gaucem a v noci ti omylem vleze do pusy. Takze fakt vem vysavac, na to pak jeste nasaj nejakej popel nebo pisek at je to rosleha na maderu. A ven do kose s tim. To je asi jako bys prenasela blesky ven aby se meli dobre. A neboj se ikdyz je znicis najdes dalsi.

Klára K.

Jsemtady:
zajímavý názor… ani moje mamka, co má arachnofobii, by se takto nevyjádřila (bez urážky)