Houba 11

Jak přeložit švédské slovo gatbusar?

Zdravím, nevíte jak by se dalo do češtiny přeložit švédské slovíčko gatbusar? Díky moc.
Doplňuji:
Celá věta zní:
När jag var tolv mötte jag ett gäng
gatbusar och nu är jag här utan pappa och hjälp pĺ gatorna.

Tedy v překladu:
Když mi bylo dvanáct, potkal jsem gang
gatbusar, a teď jsem tady bez pomoci a bez otce na ulici.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem.
Slovo složené – Gat-Busar. Gat – slangový výraz pro jakoukoliv zbraň. (z gun).
Busar – kriminálník. Takže doslova „kriminálník se zbraní“.

Další odpovědi
ivzez

Je to slovo správně napsané?
Nemůže jít o vlastní jméno
(ta se nepřekládají)?

Ať hledám, kde hledám,
všechny slovníky vyhodí Gatbusar …
Doplňuji:
Po doplnění otázky:

výtržníků, uličníků,
podvodníků, pasáků, …

marci1

Busar jsou výtržníci, tak by to mohlo znamenat něco v tom smyslu ?

annas

Našla jsem. Je to slovo složené Gat-Busar. Doslova kriminálník se zbraní.

petra15

Tak, kdyz bylo na dverích obchodu napsáno „Alla Dagar“ – tak tomu jsem rozumela (alle Tage)- „vsechny dny“(tedy celý týden otevreno…A gadbusar je nejaký autobus?

petra15

busarna je snad autobus…